reklama
 
 

Trump hájil poradce obviněného z domácího násilí. Řekl, že je nevinen, přeji mu vše nejlepší, uvedl

9. 2. 2018 20:12
Americký prezident Donald Trump se zastal svého bývalého poradce Roba Portera, jenž je obviněn z týrání dvou exmanželek.

Washington - Americký prezident Donald Trump v pátek před novináři řekl, že vlivný poradce Rob Porter, který tento týden rezignoval kvůli obvinění z domácího násilí, trvá na své nevině. Popřál mu vše nejlepší a o případu dvou Porterových bývalých manželek, které shodně mluvily o Porterově násilnickém chování, se slovem nezmínil. Poradce, který měl na starosti třídění dokumentace směřující k Trumpově podpisu, ve středu ze služby v Bílém domě odešel.

Trump prohlásil, že mu přeje vše nejlepší a zdůraznil, že Porter jasně řekl, že je nevinen. "Řekl, že je nevinen. To byste si měli uvědomit, řekl to jasně. Přejeme mu vše nejlepší," řekl Trump novinářům.

Obě ženy tvrdí, že byly vystaveny fyzickému, citovému i slovnímu týrání. První Porterova žena Colbie Holdernessová řekla, že ji Porter po dobu jejich pětiletého manželství bil a škrtil. Její nástupkyně Jennifer Willoughbyová popsala, že ji Porter jednou vyvlekl nahou ze sprchy a křičel na ni. Požádala tehdy o soudní ochranu.

Americká média mezitím zjistila, že Porter neměl bezpečnostní prověrku, přestože předpisy ji pro tento post vyžadují. Trump o tom prý nevěděl a překvapila ho a rozladila také informace o poradcových násilnostech. Personální šéf Bílého domu John Kelly, Porterův nadřízený, se ho nejprve zastal, později ale prohlásil, že je jeho chováním šokován.

Mluvčí Bílého domu Raj Shah připustil, že prezidentská kancelář se v Porterově případě příliš nevyznamenala. "Mnozí z nás si měli počínat lépe," řekl mluvčí.

Podle televize CNN je Trump nespokojen s prací ředitelky tiskového oddělení Hope Hicksové, která měla s Porterem vztah. Hicksová s několika dalšími lidmi z prezidentova okolí bez konzultace s Trumpem sepsala prohlášení, v němž se Bílý dům Portera zastal. Trump následně prý řekl, že má pocit, že v tomto případě dala Hicksová přednost osobním zájmům před prezidentovými. Trumpovi podle CNN vadí pozornost, jakou Porterův případ vyvolává. Jeho poradci prý o obvinění věděli několik měsíců.

autor: ČTK | 9. 2. 2018 20:12

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama