Trump hájil poradce obviněného z domácího násilí. Řekl, že je nevinen, přeji mu vše nejlepší, uvedl

ČTK ČTK
9. 2. 2018 20:12
Americký prezident Donald Trump se zastal svého bývalého poradce Roba Portera, jenž je obviněn z týrání dvou exmanželek.
Americký prezident Donald Trump.
Americký prezident Donald Trump. | Foto: Reuters

Washington - Americký prezident Donald Trump v pátek před novináři řekl, že vlivný poradce Rob Porter, který tento týden rezignoval kvůli obvinění z domácího násilí, trvá na své nevině. Popřál mu vše nejlepší a o případu dvou Porterových bývalých manželek, které shodně mluvily o Porterově násilnickém chování, se slovem nezmínil. Poradce, který měl na starosti třídění dokumentace směřující k Trumpově podpisu, ve středu ze služby v Bílém domě odešel.

Trump prohlásil, že mu přeje vše nejlepší a zdůraznil, že Porter jasně řekl, že je nevinen. "Řekl, že je nevinen. To byste si měli uvědomit, řekl to jasně. Přejeme mu vše nejlepší," řekl Trump novinářům.

Obě ženy tvrdí, že byly vystaveny fyzickému, citovému i slovnímu týrání. První Porterova žena Colbie Holdernessová řekla, že ji Porter po dobu jejich pětiletého manželství bil a škrtil. Její nástupkyně Jennifer Willoughbyová popsala, že ji Porter jednou vyvlekl nahou ze sprchy a křičel na ni. Požádala tehdy o soudní ochranu.

Americká média mezitím zjistila, že Porter neměl bezpečnostní prověrku, přestože předpisy ji pro tento post vyžadují. Trump o tom prý nevěděl a překvapila ho a rozladila také informace o poradcových násilnostech. Personální šéf Bílého domu John Kelly, Porterův nadřízený, se ho nejprve zastal, později ale prohlásil, že je jeho chováním šokován.

Mluvčí Bílého domu Raj Shah připustil, že prezidentská kancelář se v Porterově případě příliš nevyznamenala. "Mnozí z nás si měli počínat lépe," řekl mluvčí.

Podle televize CNN je Trump nespokojen s prací ředitelky tiskového oddělení Hope Hicksové, která měla s Porterem vztah. Hicksová s několika dalšími lidmi z prezidentova okolí bez konzultace s Trumpem sepsala prohlášení, v němž se Bílý dům Portera zastal. Trump následně prý řekl, že má pocit, že v tomto případě dala Hicksová přednost osobním zájmům před prezidentovými. Trumpovi podle CNN vadí pozornost, jakou Porterův případ vyvolává. Jeho poradci prý o obvinění věděli několik měsíců.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Fotbalisty Watfordu povede Pearson, bude třetím koučem v sezoně

Fotbalisty Watfordu povede ve zbytku sezony trenér Nigel Pearson, který se poslední celek tabulky pokusí zachránit v anglické lize. Na lavičce nahradí odvolaného španělského kouče Quiqueho Sáncheze Florese.

Šestapadesátiletý Pearson, bývalý trenér Leicesteru, bude už třetím koučem Watfordu v tomto ročníku. Mužstvo vstoupilo do ligy pod vedením Javiho Gracii, ten ale ve funkci vydržel jen do začátku září. Flores byl po špatných výsledcích odvolán v neděli.

Watford z patnácti ligových zápasů vyhrál jen jeden. Od udržení ho v současné době dělí sedm bodů.

Zdroj: ČTK
před 36 minutami

Švýcar Odermatt slaví v super-G v Beaver Creeku první výhru v SP

Švýcarský lyžař Marco Odermatt vyhrál superobří slalom v americkém Beaver Creeku a připsal si premiérové vítězství v seriálu Světového poháru. Druhého Nora Aleksandera Aamodta Kildeho porazil o desetinu sekundy. Vítěz úvodního super-G z Lake Louise, olympijský šampion Matthias Mayer z Rakouska, byl o další čtyři setiny třetí a upevnil si vedení v celkovém hodnocení SP.

Dvaadvacetiletý Odermatt se na trať spustil s číslem dvě a byl první, kdo dojel až do cíle. Jeho čas pak už nikdo nepřekonal. Všestranný Švýcar, jenž na loňském mistrovství světa juniorů získal pět zlatých medailí, tak potvrdil svůj talent i mezi elitou. Jeho dosavadním maximem v SP bylo druhé místo z obřího slalomu v Soldeu z minulé sezony.

"Bylo to na hraně, víc už bych přitlačit nemohl. Ale v super-G můžete být rychlý jedině tak, že pojedete na hraně. S číslem dvě to taky jinak nejde. Neměl jsem žádné informace, měl jsem v hlavě jen ideální linii a té jsem se držel," řekl.

V sobotu čeká lyžaře v Coloradu sjezd, v neděli je na programu obří slalom.

Další zprávy