reklama
 
 

Vietnam zasáhly mohutné deště. Po záplavách zemřelo 46 lidí, další tři desítky zmizely

AKTUALIZOVÁNO 12. 10. 2017
Záplavy a sesuvy půdy, které způsobily tropické bouře ve středním a severním Vietnamu, už si vyžádaly nejméně 46 obětí. Na 200 000 obyvatel severní vietnamské provincie Ninh Binh dostalo příkaz k evakuaci. Skoro 320 domů se podle úřadu zřítilo a téměř 34 000 dalších objektů bylo poškozeno nebo zatopeno. V šesti centrálních a severních provinciích země bylo poničeno přes 8000 hektarů rýžových polí, velká voda rovněž zabila či odnesla na 40 000 zvířat.

Hanoj - V severní a střední části Vietnamu zahynulo nejméně 46 lidí a 33 se jich pohřešuje po povodních a sesuvech půdy. Jednadvacet osob utrpělo v důsledku přírodní katastrofy zranění, oznámila ve čtvrtek podle agentury AFP vietnamská vláda.

"Mobilizujeme všechny síly, abychom pohřešované našli," ujistil AFP jeden z pracovníků záchranných složek.

Úřad pro předcházení přírodním katastrofám oznámil, že 200 000 lidí v severní provincii Ninh Binh dostalo příkaz k evakuaci. Skoro 320 domů se podle úřadu zřítilo a téměř 34 000 dalších objektů bylo poškozeno nebo zatopeno.

V šesti centrálních a severních provinciích země bylo poničeno přes 8000 hektarů rýžových polí, velká voda rovněž zabila či odnesla na 40 000 zvířat.

Nejhůře postižená provincie Hoa Binh na severozápadě země vyhlásila stav nouze a otevřela stavidla přehrady Hoa Binh, která je největším hydroelektrárenským dílem v zemi. K tomuto kroku úřady nepřistoupily již řadu let.

Tropické bouře zasáhly Vietnam v úterý a přinesly silné deště. Podle předpovědi by v některých regionech ve středu země a na severu měly silné srážky pokračovat i ve čtvrtek. Povodně a tropické bouře jsou ve Vietnamu časté, každoročně kvůli nim přijde o život několik stovek lidí.

Záplavy zasáhly rovněž sedm ze 77 provincií Thajska, které s Vietnamem sousedí. V zemi, která je druhým největším vývozcem rýže na světě, bylo povodněmi zasaženo více než 480 000 hektarů zemědělské půdy. Úřady uvedly, že většina rýže již byla naštěstí sklizena.

autor: ČTK | 12. 10. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama