reklama
 
 

Tři muži ve Švédsku živě přenášeli znásilnění na Facebooku, policie je zatkla

23. 1. 2017 21:05
Policie ve Švédsku zadržela trojici mužů, která streamovala znásilnění ženy na sociální síti Facebook. Podle státního zastupitelství muži své jednání přenášeli do facebookové skupiny, která má kolem 60 tisíc členů. Několik z nich upozornilo policii. Přenos podle odhadů vidělo kolem dvou tisíc uživatelů.

Stockholm - Švédská policie zadržela tři muže podezřelé ze znásilnění ženy, které údajně přenášeli živě prostřednictvím sociální sítě Facebook. Informovaly o tom dnes světové agentury. Přenos podle odhadů vidělo kolem dvou tisíc uživatelů sociální sítě.

Zadržení jsou ve věku 18, 20 a 24 let a policie je zastihla v neděli v bytě v Uppsale, asi 60 kilometrů severně od metropole Stockholmu. Ve stejném bytě našli i zřejmě znásilněnou 30letou ženu.

Podle státního zastupitelství muži své jednání přenášeli do facebookové skupiny, která má kolem 60 tisíc členů. Několik z nich upozornilo policii.

Vyšetřovatelé požádali uživatele Facebooku, aby nesdíleli fotografie a záznamy videa pořízeného během možného znásilnění a v případě, že mají k dispozici jeho kopii, aby ji předali policii.

Služba Facebook live umožňuje od roku 2015 sdílet prostřednictvím sociální sítě video natáčené chytrým telefonem v reálném čase. Zatímco tradiční televizní stanice jsou omezené zákony, internetové streamovací služby ve většině zemí žádným regulacím zatím nepodléhají.

Zástupce společnosti Facebook ve Švédsku v e-mailu zaslaném agentuře AFP čin odsoudil.

autor: ČTK | 23. 1. 2017 21:05

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama