Třetí letošní oběť ptačí chřipky; zemřela 19letá dívka

Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
21. 2. 2012 14:46
Indonésie je státem s nejvyšším počtem úmrtí na ptačí chřipku

Jakarta - Ptačí chřipka si letos vybrala již svou třetí oběť. Nákaze virem H5N1 podlehla devatenáctiletá Indonésanka.

Dívka, která se živila jako služka, zemřela 13. února v nemocnici na západním předměstí metropole Jakarty.

Ve stejném městě se nakazily i dvě předešlé letošní oběti.

Souostroví Indonésie s 240 miliony obyvatel je státem s nejvyšším počtem úmrtí na ptačí chřipku.

Světová zdravotnická organizace tam od opětovného propuknutí nákazy v roce 2003 do letošního 8. února zaznamenala už 152 obětí.

Druhým nejhůře zasaženým státem je Vietnam s 61 mrtvými. Celkem ve světě si infekce vyžádala 345 lidských životů.

Ptačí chřipka se dosud přenáší na člověka pouze z nemocných ptáků a její epidemie pravidelně kulminují v zimním a jarním období. Experti se obávají, že by virus choroby mohl zmutovat a šířit se mezi lidmi, což by mohlo vést k pandemii.

 

Právě se děje

před 36 minutami

Irving dovedl basketbalisty Brooklynu k výhře nad New Orleans

Basketbalisté Brooklynu zvítězili na hřišti New Orleans Pelicans 134:129. Oslabené Nets v koncovce podržel Kyrie Irving osmi body v poslední minutě. Brooklyn je tak o jedinou prohru druhý ve Východní konferenci NBA za Philadelphií. Zazářil také Paul George, který zařídil Los Angeles Clippers výhru 113:112 nad Portlandem, přičemž sám v poslední minutě smazal pětibodovou ztrátu.

Výsledky NBA:

Atlanta - Orlando 112:96, New Orleans - Brooklyn 129:134, New York - Charlotte 109:97, Portland - LA Clippers 112:113, Sacramento - Minnesota 120:134.

před 43 minutami

Policie v Ohiu postřelila mladou černošku, ta zemřela

Policie ve městě Columbus v americkém státě Ohio v úterý postřelila mladou černošku, dívka na následky zranění zemřela. Strážníci podle úřadů i rodiny zemřelé na místo přijeli poté, co obdrželi hlášení o násilném incidentu. Informovala o tom agentura Reuters.

Střelba se odehrála krátce předtím, než soudce v Minneapolisu oznámil, že porota shledala bývalého policistu Dereka Chauvina vinným z vraždy a zabití černocha George Floyda. Ten zemřel poté, co mu Chuavin loni v květnu při zatýkání klečel na krku.

Policie v Ohiu zveřejnila záběry z kamer na uniformách policistů několik hodin po úterní střelbě. Policejní ředitel Michael Woods uvedl, že strážníci na místo přijeli poté, co obdrželi hlášení, že se v jihovýchodní části města schyluje k útoku nožem. Podle videozáznamu policie dorazila k domu, před nímž stála skupina lidí. Mladá žena, která měla patrně v ruce nůž, se rozeběhla k další ženě. Policisté pak začali na útočnici střílet a ta se skácela k zemi. Nedaleko jejího těla podle videozáznamu patrně ležel kuchyňský nůž.

Zdroj: ČTK
Další zprávy