Tragédie v Brazílii. Školník upálil sedm dětí a učitelku ve školce

ČTK ČTK
7. 10. 2017 6:47
Padesátiletý pachatel, který trpěl duševní poruchou, rozlil hořlavinu v jedné ze tříd s čtyřletými dětmi a založil požár.
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek. | Foto: Reuters

Janaúba - Sedm dětí mateřské školy v Brazílii přišlo společně s učitelkou o život rukou školníka, který je polil lihem a zapálil. Sám podlehl po převozu do nemocnice popáleninám, které si rovněž přivodil.

Případ šokoval celou zemi - starosta obce Janaúba, kde se čtvrteční incident odehrál, vyhlásil týdenní smutek.

Jak dnes informovala agentura AFP, 50letý pachatel, který trpěl duševní poruchou, rozlil hořlavinu v jedné ze tříd s čtyřletými dětmi a založil požár.

V budově bylo 80 dětí. Čtyři desítky z nich byly rozvezeny se zraněním do tří různých nemocnic. Deset jich je ve vážném stavu stále hospitalizováno.

V pátek proběhl pohřeb, který provázely srdcervoucí scény plačících rodičů a dalších příbuzných nad bílými rakvemi malých obětí.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Jednání ČR a Polska o dolu Turów budou pokračovat ve středu. Sejdou se experti i ministři, řekl Brabec. Doufá, že setkání přinese významný posun

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Babiš chce stanovit vrchní hranici emisních povolenek, oznámil po schůzce se Zemanem

Premiér Andrej Babiš (ANO) se vyslovil pro stanovení horní hranice ceny emisních povolenek. Po pondělní schůzce s prezidentem Milošem Zemanem na lánském zámku ministerský předseda novinářům řekl, že se bude snažit o to, aby o záležitosti jednala Evropská unie. Měla by podle Babiše využít příslušný článek směrnice o povolenkách.

Studie Evropské komise z loňského roku podle premiéra uváděla, že cena povolenek v roce 2025 by měla být 26 eur a v roce 2030 pak 30 eur a o pět let později 50 eur. "Skutečnost je taková, že dnes se emisní povolenky obchodují za 60 eur. Jsou předmětem spekulativního kapitálu," řekl Babiš. Jejich cena má podle něho přímý dopad na energetické a průmyslové firmy a na cenu elektřiny.

Babiš bude chtít, aby evropští lídři na neformálním summitu 5. a 6. října aktivovali článek povolenkové směrnice, který podle premiéra předpokládá, že cenový výkyv je nutné řešit. Soudí, že členské státy by měly stanovit cenový koridor. "To znamená, že by mělo být určené zastropování emisních povolenek," uvedl premiér.

Míní, že na summitu by se mělo diskutovat také o společném nákupu zemního plynu v souvislosti s naplněností zásobníků a jeho rostoucí cenou

Zdroj: ČTK
Další zprávy