Tragédie v Brazílii. Školník upálil sedm dětí a učitelku ve školce

ČTK ČTK
7. 10. 2017 6:47
Padesátiletý pachatel, který trpěl duševní poruchou, rozlil hořlavinu v jedné ze tříd s čtyřletými dětmi a založil požár.
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek. | Foto: Reuters

Janaúba - Sedm dětí mateřské školy v Brazílii přišlo společně s učitelkou o život rukou školníka, který je polil lihem a zapálil. Sám podlehl po převozu do nemocnice popáleninám, které si rovněž přivodil.

Případ šokoval celou zemi - starosta obce Janaúba, kde se čtvrteční incident odehrál, vyhlásil týdenní smutek.

Jak dnes informovala agentura AFP, 50letý pachatel, který trpěl duševní poruchou, rozlil hořlavinu v jedné ze tříd s čtyřletými dětmi a založil požár.

V budově bylo 80 dětí. Čtyři desítky z nich byly rozvezeny se zraněním do tří různých nemocnic. Deset jich je ve vážném stavu stále hospitalizováno.

V pátek proběhl pohřeb, který provázely srdcervoucí scény plačících rodičů a dalších příbuzných nad bílými rakvemi malých obětí.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Turecká zpěvačka Böleková zemřela po 288 dnech hladovky

V Turecku dnes po 288 dnech protestní hladovky zemřela zpěvačka Helin Böleková, členka populární folkové skupiny Grup Yorum. Informovala o tom agentura AP. Osmadvacetiletá hudebnice zahájila hladovku v době, kdy byla loni ve vězení kvůli údajnému napojení na zakázanou Stranu kurdských pracujících (PKK). Protestovala tak proti perzekuci členů skupiny a proti zákazu vystupovat, který těleso dostalo už v roce 2016.

Böleková a její kolega z kapely Ibrahim Gökçek přestali přijímat potravu poté, co skončili na mřížemi kvůli vyšetřování údajných styků s PKK. Ta vede ozbrojený boj za kurdskou autonomii a turecká vláda, ale také Evropská unie a Spojené státy ji považují za teroristickou organizaci. Z vězení vyšli loni v listopadu, ale s hladovkou ani poté neskončili. Jejich cílem bylo, aby byli propuštěni i zbývající členové skupiny a aby skupina známá svými protestsongy mohla opět vystupovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy