V Malajsii hořela internátní škola. Zahynulo nejméně 23 lidí včetně studentů

ČTK ČTK
14. 9. 2017 10:51
Nejméně 23 lidí ve čtvrtek zemřelo při požáru v náboženské škole v malajsijské metropoli Kuala Lumpuru. Mezi oběťmi je 21 studentů a dva vychovatelé. Sedm dalších osob skončilo se zraněními v nemocnici. S odvoláním na místní činitele o tom informovala agentura Reuters. Oheň v islámské internátní škole propukl v noclehárně, která se nacházela v horním patře třípodlažní budovy. Místní činitelé uvedli, že pravděpodobnou příčinou neštěstí byl elektrický zkrat. Oheň vypukl poblíž jediného východu ze společné ložnice, kde studenti spali, takže chlapci zůstali uvězněni uvnitř. Z objektu se podařilo zachránit 18 lidí. Ve školách tohoto typu pobývají obvykle žáci ve věku 5 až 18 let.
V náboženských školách v Malajsii studují většinou chlapci ve věku 5 až 18 let.
V náboženských školách v Malajsii studují většinou chlapci ve věku 5 až 18 let. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 13 minutami

Ganna vyhrál úvodní časovku Gira d'Italia

Italský cyklista Filippo Ganna vyhrál úvodní časovku Gira d'Italia a jako první se oblékl do růžového dresu. Mistr světa v této disciplíně porazil na trati dlouhé 8,6 km v Turíně krajana Edoarda Affiniho o deset sekund. Jediný český cyklista ve startovní listině 104. ročníku Jan Hirt do závodu vstoupil 135. místem.

před 1 hodinou

Volejbalistky porazily v kvalifikaci i Slovinsko a jsou blízko k ME

České volejbalistky mají nakročeno k účasti na mistrovství Evropy. V lotyšském Daugavpilsu dnes porazily Slovinsko 3:1 po setech 21:25, 25:22, 25:19, 25:15 a po prvním turnaji vedou se třemi výhrami skupinu F.

V prvním utkání svěřenkyně řeckého trenéra Jannise Athanasopulose vyhrály nad domácím Lotyšskem jasně 3:0 a stejným poměrem si poradily i s Bosnou a Hercegovinou.

Stvrdit postup na šampionát můžou příští týden od pátku do neděle na odvetném turnaji v Bosně. Na ME, na kterém bude na přelomu srpna a září v Srbsku, Bulharsku, Chorvatsku a Rumunsku hrát 24 týmů, postoupí dva celky.

Další zprávy