V Malajsii hořela internátní škola. Zahynulo nejméně 23 lidí včetně studentů

ČTK ČTK
14. 9. 2017 10:51
Nejméně 23 lidí ve čtvrtek zemřelo při požáru v náboženské škole v malajsijské metropoli Kuala Lumpuru. Mezi oběťmi je 21 studentů a dva vychovatelé. Sedm dalších osob skončilo se zraněními v nemocnici. S odvoláním na místní činitele o tom informovala agentura Reuters. Oheň v islámské internátní škole propukl v noclehárně, která se nacházela v horním patře třípodlažní budovy. Místní činitelé uvedli, že pravděpodobnou příčinou neštěstí byl elektrický zkrat. Oheň vypukl poblíž jediného východu ze společné ložnice, kde studenti spali, takže chlapci zůstali uvězněni uvnitř. Z objektu se podařilo zachránit 18 lidí. Ve školách tohoto typu pobývají obvykle žáci ve věku 5 až 18 let.
V náboženských školách v Malajsii studují většinou chlapci ve věku 5 až 18 let.
V náboženských školách v Malajsii studují většinou chlapci ve věku 5 až 18 let. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 8 hodinami

Stříbrný koulař z MČR Vilímek dostal za doping čtyřletý trest

Koulař Tomáš Vilímek přišel kvůli dopingu o stříbrnou medaili z mistrovství republiky. Dvaadvacetiletý atlet Spartaku Třebíč užil zakázaný steroid drostanolon, byl diskvalifikován a antidopingový výbor mu udělil čtyřletý zákaz činnosti. Informovala o tom Česká televize.

Vilímek prohrál na srpnovém mistrovství republiky v Plzni pouze s Martinem Novákem, který jako jediný překonal hranici 18 metrů. V nových výsledcích se na druhé místo koulařské soutěže posunul Ladislav Prášil a na bronzovou pozici Marek Bárta.

Vilímek se letos zlepšil na 17,98 metru, druhý byl i na Odložilově memoriálu. Dopingový trest mu vyprší na konci srpna roku 2024.

Zdroj: ČTK
Další zprávy