Švédská policie zasahovala při protestu proti krajní pravici

ČTK ČTK
30. 8. 2014 18:32
Demonstranti proti krajně pravicové Straně Švédů ve Stockholmu házeli po policistech rachejtle a lahve.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Stockholm - Švédská policie se v sobotu ve Stockholmu střetla s lidmi protestujícími proti volebnímu mítinku krajně pravicové Strany Švédů. Demonstranti házeli po policistech rachejtle a lahve, minimálně dva lidé byli zadrženi.

Policie ve snaze zabránit tisícovkám demonstrantů proniknout ke zhruba stovce členů Strany Švédů využila rovněž psy a jednotky na koních. Zatím není jasné, zda byl při demonstraci někdo zraněn, napsala agentura AP.

Minulou sobotu zasahovala jízdní policie při protestu proti volebnímu mítinku Strany Švédů ve třetím největším švédském městě Malmö. Při tomto zásahu utrpěli nejméně tři lidé vážná zranění.

Parlamentní volby se ve Švédsku konají 14. září.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Kurdové se stahují ze severu Sýrie, příměří ale neprodloužíme, oznámil Erdogan

Oddíly syrských Kurdů YPG se v severní Sýrii stále ještě stahují od turecké hranice. Řekl to v úterý turecký prezident Recep Tayyip Erdogan, který zároveň odmítl návrh francouzského prezidenta Emmanuela Macrona na prodloužení příměří. Turecko, které zahájilo boj proti syrským Kurdům 9. října, minulý čtvrtek přistoupilo na 120hodinové příměří. To skončí tento den ve 21:00 SELČ.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Ruský ledoborec se dostal do silné bouře a vypověděly mu motory, vyslal signál SOS

Ruský ledoborec, který se nachází s 33 lidmi na palubě u západních břehů Norska, za bouřlivého počasí vyslal tísňové volání. K plavidlu zamířily dva vlečné čluny a záchranný vrtulník. Ruský úřad pro námořní dopravu nicméně vzápětí uvedl, že signál SOS byl vyslán omylem a že loď není v problémech.

Ledoborci Tor západně od norského města Aalesund vypověděly motory, činnost dvou ze čtyř se ale později podařilo obnovit, takže bezprostřední nebezpečí teď ledoborci nehrozí, napsal norský deník Verdens Gang. Situace je ale stále vážná, protože v oblasti je velmi silná bouře.

Zdroj: ČTK
Další zprávy