Studenti, kteří v USA zemřeli při dopravní nehodě, jsou z Rakouska a Asie

ČTK ČTK
26. 9. 2015 7:26
Dopravní nehoda v americkém Seattlu si vyžádala čtyři oběti. Další bojují v nemocnici o život. Škola North Seattle College v pátek oznámila, že studenti, kteří střet obojživelného vozu s autobusem nepřežili, pochází z Rakouska a dalších států Asie. Nehoda se stala na rušném mostě Aurora Bridge přes jeden z kanálů města.
Nehoda autobusu a obojživelného vozu si vyžádala čtyři oběti.
Nehoda autobusu a obojživelného vozu si vyžádala čtyři oběti. | Foto: Reuters

Seattle (USA) - Čtyři zahraniční studenti, kteří zemřeli při čtvrteční havárii dvou autobusů v Seattlu na severozápadě Spojených států, pocházeli z Rakouska, Číny, Indonésie a Japonska. Oznámila to v pátek škola North Seattle College, která autobus se studenty vypravila. Po nehodě bojuje 12 z 51 hospitalizovaných stále o život a stav některých z nich je kritický.

Nehoda se stala na rušném mostě Aurora Bridge přes jeden z kanálů města. Obojživelný vyhlídkový autobus s desítkami turistů podle předběžných poznatků postihla technická závada a vůz náhle vjel do protisměru. Tam vrazil do autobusu se 45 studenty a zaměstnanci školy a těžce jej poškodil.

Město nyní uvědomuje o neštěstí rodiny obětí a pomáhá jim koordinovat cestu do Spojených států. Nehodu vyšetřuje federální úřad pro bezpečnost dopravy, uvedla agentura Reuters.

Obojživelné autobusy v armádním stylu, které turistům umožňují pozorovat město z ulic i z vody, jsou častým terčem kritiky. Podobný vůz zabil před necelými pěti měsíci jednu ženu na ulici ve Filadelfii a v roce 2010 zemřeli ve stejném městě po srážce s takovým vozem dva lidé. Podle kritiků jsou obojživelné vozy určeny pro armádu, nikoli pro jízdy s turisty přeplněnými ulicemi měst.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy