Studenti, kteří v USA zemřeli při dopravní nehodě, jsou z Rakouska a Asie

ČTK ČTK
26. 9. 2015 7:26
Dopravní nehoda v americkém Seattlu si vyžádala čtyři oběti. Další bojují v nemocnici o život. Škola North Seattle College v pátek oznámila, že studenti, kteří střet obojživelného vozu s autobusem nepřežili, pochází z Rakouska a dalších států Asie. Nehoda se stala na rušném mostě Aurora Bridge přes jeden z kanálů města.
Nehoda autobusu a obojživelného vozu si vyžádala čtyři oběti.
Nehoda autobusu a obojživelného vozu si vyžádala čtyři oběti. | Foto: Reuters

Seattle (USA) - Čtyři zahraniční studenti, kteří zemřeli při čtvrteční havárii dvou autobusů v Seattlu na severozápadě Spojených států, pocházeli z Rakouska, Číny, Indonésie a Japonska. Oznámila to v pátek škola North Seattle College, která autobus se studenty vypravila. Po nehodě bojuje 12 z 51 hospitalizovaných stále o život a stav některých z nich je kritický.

Nehoda se stala na rušném mostě Aurora Bridge přes jeden z kanálů města. Obojživelný vyhlídkový autobus s desítkami turistů podle předběžných poznatků postihla technická závada a vůz náhle vjel do protisměru. Tam vrazil do autobusu se 45 studenty a zaměstnanci školy a těžce jej poškodil.

Město nyní uvědomuje o neštěstí rodiny obětí a pomáhá jim koordinovat cestu do Spojených států. Nehodu vyšetřuje federální úřad pro bezpečnost dopravy, uvedla agentura Reuters.

Obojživelné autobusy v armádním stylu, které turistům umožňují pozorovat město z ulic i z vody, jsou častým terčem kritiky. Podobný vůz zabil před necelými pěti měsíci jednu ženu na ulici ve Filadelfii a v roce 2010 zemřeli ve stejném městě po srážce s takovým vozem dva lidé. Podle kritiků jsou obojživelné vozy určeny pro armádu, nikoli pro jízdy s turisty přeplněnými ulicemi měst.

 

Právě se děje

před 15 minutami

V Barmě při teroristických útocích zemřelo 63 lidí, uvedl mluvčí junty

V Barmě při několika teroristických útocích opozice v poslední době zemřelo 63 lidí, uvedl mluvčí barmské vojenské junty Zo Min Tchun. Armáda se chopila moci 1. února a bývalou vůdkyni Do Aun Schan Su Ťij vězní. Po celé zemi se již několik měsíců proti juntě konají protesty, při kterých zemřely stovky lidí, v poslední době přibyly také sabotáže, uvádí agentura Reuters.

"Teroristé dávají bomby na veřejná místa a lidé jsou zranění," prohlásil mluvčí Zo Min Tchun, který během tiskové konference apeloval na veřejnost, aby juntě předala informace o útočnících. Ve městě Mindat v Čjinském státě, kde ve středu a ve čtvrtek asi 150 lidí vyzbrojených po domácku vyrobenými zbraněmi zaútočilo na policejní stanici a banku, junta vyhlásila stanné právo. Vláda označila vzbouřence za "ozbrojené teroristy".

Zdroj: ČTK
před 27 minutami

Vzedmutá Vltava zastavila provoz všech pražských přívozů

V Praze je do odvolání přerušen provoz všech sedmi vltavských přívozů. Důvodem je zvýšená hladina řeky po předchozích deštích. V pražské Chuchli dnes ráno Vltava dosahovala prvního, tedy nejnižšího stupně povodňové aktivity. Vyplývá to z údajů na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) a společnosti Ropid, která organizuje dopravu v hlavním městě a středních Čechách. V pátek vydané varování meteorologů před zvýšenou hladinou řek v jižních Čechách a částech Plzeňského a Středočeského kraje platí do dnešního poledne.

Kvůli vysoké vodě byl provoz pražských přívozů omezen už v pátek. Nejezdily tři z nich. Kvůli varování meteorologů před zvýšenou hladinou řek nechal pražský magistrát na Kampě preventivně uzavřít protipovodňová vrata na Čertovce a v pátek večer také vltavské náplavky.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Při izraelském náletu na Gazu zemřelo sedm lidí, Palestinci si připomenou nakbu

Nejméně sedm lidí zemřelo ve městě Gaza při nočním izraelském leteckém útoku proti radikálnímu palestinskému hnutí Hamás. Podle agentury AP šlo o úder s největším počtem obětí od začátku nynější izraelské operace proti Hamásu v Pásmu Gazy. Násilnosti, které původně vypukly v Jeruzalémě, se v posledních dnech rozlily do smíšených židovsko-arabských měst v Izraeli.

Protesty, které přerostly v násilné střety, v pátek zachvátily i okupovaný Západní břeh Jordánu, kde izraelské jednotky zastřelily jedenáct Palestinců.

Další protiizraelské protesty se dnes očekávají v souvislosti s výročím takzvané nakby (katastrofy). Tou je pro Palestince vznik samostatného státu Izrael v roce 1948. V důsledku této události ze svých domovů odešly nebo z nich byly vyhnány statisíce Palestinců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy