Steinmeier se stal novým německým prezidentem, Gauck mu předal funkci

ČTK ČTK
19. 3. 2017 14:05
Novým německým prezidentem se stal Frank-Walter Steinmeier. V neděli se oficiálně ujal úřadu. Jedenašedesátiletý sociální demokrat v převážně reprezentativní funkci vystřídal Joachima Gaucka, který se rozhodl nekandidovat do dalšího pětiletého období. Steinmeier do berlínského zámku Bellevue, který je sídlem hlavy státu, dorazil v poledne i s manželkou. Gauck ho se svou partnerkou přijal na schodech zámku a o několik desítek minut později mu funkci symbolicky předal. Bývalý ministr zahraničí Steinmeier je dlouhodobě nejpopulárnějším německým politikem. Ve svém prvním projevu po zvolení hovořil o odvaze a nutnosti boje za uchování svobody a demokracie ve sjednocené Evropě.
Frank-Walter Steinmeier s manželkou a Joachim Gauck se svou partnerkou.
Frank-Walter Steinmeier s manželkou a Joachim Gauck se svou partnerkou. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

Aktualizováno před 9 minutami

V německém Rot am See se střílelo, podle médií zemřelo šest lidí

Nejméně šest lidí zahynulo při střelbě ve městě Rot am See na jihozápadě Německa. Informoval o tom portál Focus. Policie počet obětí neupřesnila, uvedla jen, že jsou zranění a zřejmě i mrtví. Sdělila také, že zadržela člověka, kterého z činu podezírá. Dodala, že podle prvních poznatků se případ zřejmě týká vztahových problémů.

Rot am See leží na poloviční cestě mezi Norimberkem a Stuttgartem.

Zdroj: ČTK
před 46 minutami

Česká diplomacie bude s Čínou řešit zrušení přímé linky mezi Prahou a Pekingem

Český velvyslanec v Pekingu bude s čínskou stranou řešit příčinu zrušení přímé linky mezi hlavními městy obou zemí. Informuje o tom Deník N. "Ministr zahraniční pověřil českého velvyslance v Pekingu, aby u čínských partnerů zjistil příčinu pozastavení prodeje letenek na přímý let Peking-Praha," řekla deníku mluvčí ministerstva zahraničí Zuzana Štíchová. 

Zdroj: Domácí
Další zprávy