Obrazem: Vojenské pocty pro uznávaného pastora a morální autoritu. Gauck se loučil s úřadem

Obrazem: Vojenské pocty pro uznávaného pastora a morální autoritu. Gauck se loučil s úřadem
Takzvané velké čepobití je nejvyšší německá vojenská ceremonie vyhrazená pro rozloučení s prezidentem, kancléřem a ministrem obrany.
Celý slavnostní akt se odehrál v areálu berlínského zámku Bellevue, který je sídlem hlavy státu. Zúčastnilo se ho 600 hostů.
Kancléřka Angela Merkelová přítomna nebyla, neboť je na státní návštěvě Spojených států, kde se dnes poprvé osobně setkala s prezidentem Donaldem Trumpem. Původně měla odletět do USA v pondělí, cestu ale kvůli špatnému počasí odložila.
Gauck si podle tradice vybral tři písně, které mu vojenská kapela za svitu loučí zahrála
Foto: Reuters
Zahraničí Reuters ČTK Zahraničí, Reuters, ČTK
17. 3. 2017 23:30
Německá armáda se v pátek s vojenskými poctami rozloučila s prezidentem Joachimem Gauckem, kterému v sobotu skončí pětileté funkční období. Gauck se o druhý mandát neucházel, v neděli jeho funkci převezme bývalý ministr zahraničí Frank-Walter Steinmeier.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Albánii zasáhla dvě zemětřesení, zanechala po sobě 108 zraněných, nikdo nezemřel

Albánii v sobotu zasáhlo zemětřesení, jehož intenzitu seismologové stanovili na 5,8 stupně. Záchvěvy půdy byly cítit i v sousedních zemích, především v Černé Hoře, vyžádaly si 108 zraněných, kteří byli ošetřeni v nemocnicích v Tiraně a Drači. Nejsou hlášena žádná úmrtí. Epicentrum sobotního zemětřesení se nacházelo zhruba 30 kilometrů severně od města Drač (Durrës) u pobřeží blízko Mysu Rodon. Podle albánského geofyzikálního ústavu šlo o nejsilnější zemětřesení v Albánii za posledních 20 až 30 let. Obyvatele pak vyděsily další otřesy v noci ze soboty na neděli o síle 4,8 stupně. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Zemřel hoteliér, který se zasloužil o expanzi Hiltonu, bylo mu 91 let

Ve věku 91 let zemřel tento týden ve Spojených státech hotelový magnát William Barron Hilton, který rozšířil hotelové impérium založené jeho otcem. Informovala o tom agentura AP. Rodina Hiltonových oznámila, že Barron Hilton zemřel přirozenou smrtí ve čtvrtek ve svém domově v Los Angeles. Zůstalo po něm osm dětí a 15 vnoučat, mezi nimiž jsou i známé celebrity Paris a Nicky Hiltonovy. V rodinné firmě začal působit v 50. letech minulého století a dokázal ji dostat až na špičku hotelového průmyslu. V čele společnosti, která v současné době provozuje tisíce hotelů po celém světě včetně České republiky, stál 30 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy