Obrazem: Vojenské pocty pro uznávaného pastora a morální autoritu. Gauck se loučil s úřadem

Obrazem: Vojenské pocty pro uznávaného pastora a morální autoritu. Gauck se loučil s úřadem
Takzvané velké čepobití je nejvyšší německá vojenská ceremonie vyhrazená pro rozloučení s prezidentem, kancléřem a ministrem obrany.
Celý slavnostní akt se odehrál v areálu berlínského zámku Bellevue, který je sídlem hlavy státu. Zúčastnilo se ho 600 hostů.
Kancléřka Angela Merkelová přítomna nebyla, neboť je na státní návštěvě Spojených států, kde se dnes poprvé osobně setkala s prezidentem Donaldem Trumpem. Původně měla odletět do USA v pondělí, cestu ale kvůli špatnému počasí odložila.
Gauck si podle tradice vybral tři písně, které mu vojenská kapela za svitu loučí zahrála
Foto: Reuters
Zahraničí Reuters ČTK Zahraničí, Reuters, ČTK
17. 3. 2017 23:30
Německá armáda se v pátek s vojenskými poctami rozloučila s prezidentem Joachimem Gauckem, kterému v sobotu skončí pětileté funkční období. Gauck se o druhý mandát neucházel, v neděli jeho funkci převezme bývalý ministr zahraničí Frank-Walter Steinmeier.
 

Právě se děje

před 33 minutami

Purdue Pharma zaplatí kvůli opiátové krizi v USA 8 miliard dolarů

Americká farmaceutická společnost Purdue Pharma, výrobce návykového analgetika OxyContin, ve středu přiznala u federálního soudu vinu ve třech obviněních souvisejících s opiátovou krizí. Podnik zaplatí přes osm miliard dolarů (183,4 miliardy Kč) a musí ukončit činnost. Urovnání sporu je dosud největším úspěchem federální vlády dovést farmaceutickou společnost k odpovědnosti za závislost na opiátech, která prostupuje americkou společností. Kvůli předávkování opiáty ve Spojených státech od roku 2000 zemřelo přes 470 000 lidí.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Görgesová končí s tenisem

Německá tenistka Julia Görgesová se rozhodla ukončit v jednatřiceti letech kariéru. Semifinalistka Wimbledonu z roku 2018, jež letos naposledy hrála na Roland Garros, to oznámila na sociálních sítích.

"Vždycky jsem věděla, že to poznám, až přijde ten pravý čas se s tebou rozloučit - a ta chvíle je tady," napsala ve vzkazu, který adresovala tenisu. "Moc děkuju za všechno, cos mi dal, navždycky budeš v mém srdci," vyznala se.

Görgesová během kariéry získala na okruhu WTA sedm turnajových titulů, nejcennější slavila v roce 2011 ve Stuttgartu. Z trofeje se naposledy radovala vloni v Aucklandu. Ve světovém žebříčku bylo jejím maximem deváté místo.

Další zprávy