reklama
 
 

Sněmovna reprezentantů schválila zákon o právech pro LGBT, u republikánů ale naráží

17. 5. 2019 19:14
Sněmovna reprezentantů amerického Kongresu ovládaná opozičními demokraty v pátek schválila rozsáhlý zákon rozšiřující práva příslušníků sexuálních menšin a zakazující diskriminaci homosexuálů, bisexuálů a transsexuálů. Oznámila to agentura AP. V Senátu, kde mají většinu republikáni, obdobný zákon naráží na problémy, pokud ho dostane na stůl prezident Donald Trump, bude ho s největší pravděpodobností vetovat.

Takzvaný Zákon o rovnosti, který je prioritou šéfky Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiové, chrání příslušníky LGBT komunity před diskriminací v zaměstnání, bydlení, poskytování půjček, ve vzdělávání, práci ve veřejných službách a v mnoha dalších oblastech. Amerika by se po jeho přijetí podle Pelosiové "dostala blíž ke společnosti svobody a spravedlnosti pro všechny".

Republikánští členové Sněmovny reprezentantů většinou zákon nepodpořili, k jeho schválení stačila demokratická většina 236 ku 173 hlasům. Demokraté se zákon podobného znění snaží prosadit i v Senátu, kde ale naráží na odpor většinových republikánů. Je podle nich zaměřený proti náboženským svobodám a sexuální identitu "ideologizuje". Proti zákonu se staví i Bílý dům, prezident v případě potřeby pravděpodobně použije právo veta.

autor: ČTK | 17. 5. 2019 19:14

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama