Slzy, skandování, bezesná noc. Taková je cesta na Západ

Slzy, skandování, bezesná noc. Taková je cesta na Západ
Imigranti uvízli v Maďarsku, kde čekali, až budou moci nastoupit do vlaků, které odjíždějí do Rakouska.
V pondělí se jim cesta otevřela. Dvě stovky uprchlíků se tísnily před mezinárodními přepážkami nádraží v Budapešti, kde se snažily koupit mezinárodní jízdenky a dostat se dál na Západ.
Budapešťským hlavním nádražím se kromě pláče ozývalo i hlasité skandování. Běženci křičeli hesla jako "Germany, help us!" (Německo, pomoz nám!) nebo "Deutschland! Deutschland! (Německo, Německo).
Odpoledne nakonec maďarskou metropoli opustily čtyři soupravy mířící do Vídně. Přinejmenším dvě tyto soupravy uvízly na maďarsko-rakouské hranici. Uvnitř bylo kromě běžných cestujících zhruba 300 běženců.
Foto: Reuters
Reuters ČTK Reuters, ČTK, David Kohout
1. 9. 2015 11:40
Tisíce migrantů v pondělí opustily budapešťská nádraží a vydaly se do Rakouska. Rakušané volají po lepších hraničních kontrolách. Zdi a dráty situaci neřeší. Situaci monitoruje i česká policie.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 52 minutami

Němečtí ekologové se odvolali proti rozhodnutí, které povoluje dřívější obnovení stavby Nord Stream 2

Německé ekologické organizace se odvolaly proti rozhodnutí Spolkového úřadu pro lodní dopravu a hydrografii (BSH), které povoluje dřívější obnovení výstavby plynovodu Nord Stream 2 v německých vodách. Toto nové povolení tak prozatím pozbývá platnosti, informovala v pondělí agentura DPA.

Nord Stream 2 má po dně Baltského moře přivádět zemní plyn z Ruska do Německa. BSH v pátek schválil okamžité pokračování výstavby plynovodu v německých vodách, zatímco dřívější povolení připouští pokračování výstavby až od konce května. BSH v pondělí potvrdil, že prostřednictvím elektronické pošty obdržel odvolání od ekologických organizaci Deutschen Umwelthilfe (DUH) a Naturschutzbund Deutschland (Nabu).

Zdroj: ČTK
Další zprávy