Sestřeleného syrského pilota obvinilo Turecko ze špionáže, nechalo ho zatknout

ČTK ČTK
7. 4. 2017 17:56
Turecko v pátek nechalo zatknout syrského vojenského pilota, jehož letadlo bylo začátkem března sestřeleno a zřítilo se na jihu Turecka. Muž je obviněn ze špionáže a ohrožení bezpečnosti hranice. Informovala o tom turecká agentura Anadolu. Šestapadesátiletý pilot se měl přidat k útokům na syrskou provincii Idlib, letadlo bylo zasaženo a musel se katapultovat ve chvíli, kdy jeho letadlo padalo nad tureckou provincií Hatay, ležící na hranici se Sýrií. Plukovníka syrské armády našli za několik hodin na tureckém území. K sestřelení stroje se přihlásila opoziční skupina Ahrár aš-Šám, která má značný vliv v Idlibu. Pilot byl původně hospitalizován, nyní je ale zatčen za špionáž.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 17 minutami

V liberecké nemocnici zemřel muž zraněný při výbuchu v Hamru

Kvůli úternímu neštěstí v provozovně likvidace nebezpečných odpadů firmy Purum v Hamru na Jezeře na Českolipsku přišel o život jeden člověk. Dnes zemřel muž hospitalizovaný v Liberci. Řekl to mluvčí nemocnice Václav Řičář. "Zemřel na následky svých zranění," uvedl Řičář. Zranění utrpěl při výbuchu po nečekané chemické reakci spojené s únikem škodlivin do ovzduší.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Trump slíbil, že ještě před volbami zveřejní "finanční hlášení" o svém majetku

Americký prezident Donald Trump slíbil, že před prezidentskými volbami v roce 2020 zveřejní "finanční hlášení" o svém majetku. Šéf Bílého domu to ve čtvrtek napsal na Twitteru. Zda to bude daňové přiznání, které Trump vytrvale odmítá publikovat a kvůli němuž ho žalují opoziční demokraté, není z prezidentova tweetu zřejmé.

Opozice, usilující o prosazení ústavní žaloby prezidenta kvůli takzvané ukrajinské kauze, vede proti Trumpovi boj hned na několika frontách. Jednou z nich jsou právě daňová přiznání, jejichž zveřejnění sice americké zákony prezidentům nenařizují, ale od dob Richarda Nixona je to v USA běžné. Trump se dosud hájil tím, že jeho majetek je auditován.

Zdroj: ČTK
Další zprávy