Sestřeleného syrského pilota obvinilo Turecko ze špionáže, nechalo ho zatknout

ČTK ČTK
7. 4. 2017 17:56
Turecko v pátek nechalo zatknout syrského vojenského pilota, jehož letadlo bylo začátkem března sestřeleno a zřítilo se na jihu Turecka. Muž je obviněn ze špionáže a ohrožení bezpečnosti hranice. Informovala o tom turecká agentura Anadolu. Šestapadesátiletý pilot se měl přidat k útokům na syrskou provincii Idlib, letadlo bylo zasaženo a musel se katapultovat ve chvíli, kdy jeho letadlo padalo nad tureckou provincií Hatay, ležící na hranici se Sýrií. Plukovníka syrské armády našli za několik hodin na tureckém území. K sestřelení stroje se přihlásila opoziční skupina Ahrár aš-Šám, která má značný vliv v Idlibu. Pilot byl původně hospitalizován, nyní je ale zatčen za špionáž.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy