Na jihu Turecka našli pilota zřícené syrské stíhačky

ČTK ČTK
5. 3. 2017 8:49
Turečtí záchranáři v neděli našli pilota letounu syrské armády, který se v sobotu zřítil na tureckou stranu společné hranice se Sýrií. Podle turecké agentury Dogan už je v péči lékařů. Příčina zřícení stroje zatím není známa. Už v sobotu se ale k jeho sestřelení přihlásila povstalecká skupina Ahrár aš-Šám. Pilota, kterému se podařilo před zřícením letadla včas katapultovat, našli po devíti hodinách pátrání asi 40 kilometrů od trosek stroje. Záchranáři ho nejprve odvezli na četnickou stanici a později do nemocnice regionu Hatay, v němž k neštěstí došlo. Guvernér provincie Erdal Ata uvedl, že je Syřan značně vyčerpaný, bližší podrobnosti k jeho zdravotnímu stavu ale neuvedl.
Trosky syrského letounu, který se zřítil v Turecku.
Trosky syrského letounu, který se zřítil v Turecku. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy