Savčenková založila na Ukrajině vlastní politickou stranu

ČTK ČTK
Aktualizováno 13. 4. 2017 17:48
Ukrajinská poslankyně Nadija Savčenková, známá z dvouleté internace v ruském vězení, ve čtvrtek založila vlastní politickou stranu s názvem Společenskopolitická platforma Nadiji Savčenkové. Informovala o tom ukrajinská média. Na prvním sjezdu, který se ve čtvrtek konal v Kyjevě, Savčenkovou zvolili do čela strany. Do ukrajinského parlamentu se Savčenková dostala na kandidátce strany Vlast (Baťkivščyna) někdejší premiérky Julije Tymošenkové. V prosinci 2016 však z této strany vystoupila a následně ve Lvově založila občanskou platformu Hnutí ukrajinského národa. Ta však podle Savčenkové není politickou stranou.
Nadija Savčenková letos v lednu v Praze
Nadija Savčenková letos v lednu v Praze | Foto: Jakub Plíhal
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Stříbrný koulař z MČR Vilímek dostal za doping čtyřletý trest

Koulař Tomáš Vilímek přišel kvůli dopingu o stříbrnou medaili z mistrovství republiky. Dvaadvacetiletý atlet Spartaku Třebíč užil zakázaný steroid drostanolon, byl diskvalifikován a antidopingový výbor mu udělil čtyřletý zákaz činnosti. Informovala o tom Česká televize.

Vilímek prohrál na srpnovém mistrovství republiky v Plzni pouze s Martinem Novákem, který jako jediný překonal hranici 18 metrů. V nových výsledcích se na druhé místo koulařské soutěže posunul Ladislav Prášil a na bronzovou pozici Marek Bárta.

Vilímek se letos zlepšil na 17,98 metru, druhý byl i na Odložilově memoriálu. Dopingový trest mu vyprší na konci srpna roku 2024.

Zdroj: ČTK
Další zprávy