S ruským velvyslancem Kisljakem loni hovořil i Trumpův zeť Jared Kushner

ČTK ČTK
3. 3. 2017 8:42
Podle informací z Bílého domu se zeť a poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa Jared Kushner měl v prosinci setkat s ruským velvyslancem Sergejem Kisljakem. O jeho kontaktu s ruským velvyslancem se dosud nevědělo. Nové informace o kontaktech lidí z Trumpova okolí s ruskou ambasádou se objevily po aféře ministra spravedlnosti Jeffa Sessionse, který během loňské předvolební kampaně s Kisljakem dvakrát jednal.
Donald Trump.
Donald Trump. | Foto: Reuters

Washington - Zeť amerického prezidenta Donalda Trumpa a jeho poradce Jared Kushner se v prosinci v New Yorku setkal s ruským velvyslancem Sergejem Kisljakem. Listu USA Today to ve čtvrtek sdělily zdroje z Bílého domu. Schůzce, která byla "krátkým zdvořilostním setkáním", byl přítomen i bývalý Trumpův bezpečnostní poradce Michael Flynn, jehož prezident v únoru propustil kvůli nejasným kontaktům s ruskou ambasádou.

Kushner, který je manželem nejstarší Trumpovy dcery Ivanky, se s Kisljakem setkal v Trumpově newyorském sídle na Manhattanu. O jeho kontaktu s ruským velvyslancem se dosud nevědělo.

Televize NBC News oznámila, že na loňském nominačním sjezdu Republikánské strany se s Kisljakem setkal i Carter Page, Trumpův zahraničněpolitický poradce během volební kampaně. O obsahu debaty odmítl Page novinářům sdělit podrobnosti. Jednání, které podle NBC News nebylo neobvyklé, se zúčastnili i jiní velvyslanci.

Nové informace o kontaktech lidí z Trumpova okolí s ruskou ambasádou se objevily po aféře ministra spravedlnosti Jeffa Sessionse, který během loňské předvolební kampaně s Kisljakem dvakrát jednal. Při senátním jednání o své nominaci na ministra se o tom ale nezmínil. Ve čtvrtek uznal, že senátory o jednání s velvyslancem informovat měl, je ale přesvědčen, že jim nelhal.

Sám Trump informace o stycích svých spolupracovníků s Ruskem ve čtvrtečním tweetu označil za hon na čarodějnice. Inspirátory jsou podle něj demokraté, kteří "prohráli volby a teď ztratili i smysl pro realitu". Demokratická strana si podle prezidenta chce zachránit tvář po volbách, které navzdory všeobecnému očekávání prohrála.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Česko uspělo ve sporu s insolvenčním správcem Viktoriagruppe

Odvolací soud v Mnichově potvrdil, že správce musí respektovat postavení Česka a daňové pohledávky tuzemských orgánů budou spláceny přednostně. Česko tak bude i nadále v rámci insolvenčního řízení vystupovat jako zajištěný věřitel.

Zdroj: ČTK
před 21 minutami

Opozice chce o výročních zprávách ČT ve sněmovně znovu jednat příští týden

Opozice po skončení pátečního jednání sněmovny navrhne termíny pro projednání výročních zpráv České televize v příštím týdnu. Podle předsedy poslaneckého klubu ODS Zbyňka Stanjury se nabízí hned několik možností, kdy dokončit ve čtvrtek neuzavřenou debatu. Pokud nezískají podporu, požádají opoziční strany o svolání mimořádné schůze, jak ji už avizovali starostové a lidovci. Poslanci ve čtvrtek debatou nad zprávami strávili pět hodin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy