Bila Cerkva leží asi 90 kilometrů od hlavního města Kyjeva a žije v ní přes 200 tisíc obyvatel. Podle agentury AP přišel při útoku jeden člověk o život, server Euronews tvrdí, že na místě byli jen zranění.
"V současné době probíhá likvidace následků. Na místě pracují desítky záchranářů, požár se stále likviduje. Žádám obyvatele, aby neignorovali protiletecké poplachy," nabádal místní Ukrajince podle Euronews Kuleba.
Proruské sociální účty tvrdí, že cílem útoku byla kasárna a park vojenské techniky 72. mechanizované brigády ukrajinské armády. Drony byly podle předběžných zjištění vypuštěny z jižních oblastí Ukrajiny, které okupují ruské jednotky, tvrdí zpravodajský server Kyiv Post. Cestou by tak musely překonat zhruba 400 kilometrů.
Již na konci září uvedlo Jižní velitelství ukrajinské armády, že ruské útoky pomocí íránských dronů Šáhid-136 se stupňují. Ukrajinská armáda potvrdila, že letouny, Rusy pojmenované jako Geraň-2, jsou stále častěji spatřovány v blízkosti pozic ukrajinské obrněné techniky a dělostřelectva. Lze je však sestřelovat různými prostředky protivzdušné obrany, i ručními zbraněmi.
Jako sebevražedný dron se označuje takový bezpilotní letoun, který je obvykle od počátku zkonstruován tak, aby sám posloužil k přímému útoku na cíl. Může být sestrojen i jako "vyčkávací munice", která je vypuštěna do vzduchu s cílem čekat, než nastane vhodný okamžik k útoku.