Ruská policie zadržela šest aktivistů, kteří drželi čestnou stráž na místě vraždy Borise Němcova

ČTK ČTK
27. 2. 2017 11:03
Ruská policie v noci na pondělí zatkla šest aktivistů, kteří drželi čestnou stráž v místě vraždy opozičního politika Borise Němcova. Později je podle rozhlasové stanice Echo Moskvy propustila. Na most nedaleko Kremlu se v neděli sešli lidé, kteří přinesli i květiny a portréty Němcova. Od smrti tohoto bývalého ruského vicepremiéra uplynuly dva roky. Zastřelen byl na Velkém moskvoreckém mostě několik dnů před demonstrací proti federální vládě a proti válce na Ukrajině. Loni v říjnu začal před soudem v Moskvě proces s pěticí Čečenců obžalovaných z Němcovovy vraždy. Všech pět ale hned v úvodu řízení odvolalo přiznání, ke kterým prý byli přinuceni týráním. Iniciátor činu zůstává neznámý.
Lidé pokládají květiny na místo, kde byl před dvěma roky zavražděn Boris Němcov.
Lidé pokládají květiny na místo, kde byl před dvěma roky zavražděn Boris Němcov. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Policisté v Paříži zasáhli slzným plynem proti demonstrantům, kteří začali páchat výtržnosti po demonstraci proti rasové nespravedlnosti

Policejní těžkooděnci v Paříži zasáhli slzným plynem proti demonstrantům, kteří začali páchat výtržnosti po poklidné, ale nepovolené demonstraci proti násilí bezpečnostních složek a rasové nespravedlnosti. Napsala to agentura AP poté, co se u jednoho z pařížských soudů sešly tisíce lidí v reakci na vlnu protestů v USA. Úřady předtím manifestaci zakázaly, protože kvůli epidemii covidu-19 ve Francii stále nejsou povolené akce o více než deseti lidech.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Květnová nehoda dopravního letadla v Pákistánu má další oběť, zraněním v nemocnici podlehla dvanáctiletá dívka

Květnová nehoda dopravního letadla Airbus A-320 v pákistánském velkoměstě Karáčí má další oběť. Tou je dvanáctiletá dívka, která spolu s dalšími třemi lidmi utrpěla zranění na zemi při zřícení letadla na hustě osídlenou čtvrť v blízkosti letiště. Dívka v pondělí následkům zranění podlehla.

Při pádu letadla zahynulo 97 cestujících a členů posádky, dva pasažéři nehodu přežili. Airbus narazil do několika domů ve čtvrti Model Colony blízko letiště, čtyři její obyvatelé utrpěli zranění, mezi nimi i dvanáctiletá dívka, která v pondělí zemřela na následky popálenin. Další tři zranění jsou stále hospitalizovaní. Letadlo při svém pádu zničilo nebo poškodilo nejméně 18 domů.

před 8 hodinami

Americké ministerstvo obrany kvůli nepokojům, jež vypukly kvůli úmrtí černocha George Floyda, vyhlásilo druhý nejvyšší stupeň ochrany ve svém sídle

Zdroj: ČTK
Další zprávy