Razie v Moskvě a Petrohradě. Policie zadržela přes 400 lidí kvůli protivládním protestům

ČTK ČTK
Aktualizováno 5. 11. 2017 18:38
Policie zadržela v Moskvě a Petrohradě celkem přes 400 lidí, kteří se podle ní dopouštěli narušování veřejného pořádku. Agentura Reuters napsala, že jde o další zátah proti potenciálním odpůrcům současné vlády kolem svátku národní jednoty, který nahradil oslavy bolševické revoluce z roku 1917. Podle rádia Echo Moskvy kontrolovali policisté hlavně mladé lidi. Policie tvrdí, že měli někteří zadržení nože a zbraně k sebeobraně. Jsou mezi nimi členové i nacionalistického hnutí Artpodgotovka. Jeho šéf Vjačeslav Malcev vyzval příznivce, aby v neděli přišli protestovat proti vládě. Ruské úřady řadí Artpodgotovku mezi teroristické organizace. FSB už v pátek uvedla, že zadržela některé členy hnutí.
Policie při zásahu v ruské metropoli.
Policie při zásahu v ruské metropoli. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Letecké a pozemní jednotky Izraele útočí v Pásmu Gazy, uvedla izraelská armáda

Letecké a pozemní jednotky Izraele útočí v Pásmu Gazy. Ve čtvrtek před půlnocí SELČ o tom bez dalších podrobností informoval twitterový účet Izraelských obranných sil (IDF).

Agentura Reuters nicméně následně uvedla, že se zřejmě nejedná o pozemní invazi, ale pouze o dělostřelecký útok z izraelského území a další vlnu leteckých úderů. Odvolává se přitom na izraelské vojenské zpravodaje obeznámené se situací.

Také obyvatelé severní části Gazy poblíž izraelských hranic podle Reuters hlásí dělostřeleckou palbu, ale žádné pozemní jednotky nevidí.

Deník The New York Times naopak napsal, že mluvčí izraelské armády podplukovník Jonathan Conricus potvrdil, že "v Gaze útočí pozemní jednotky společně s leteckými silami".

Média už během čtvrtku informovala, že Izrael podél hranice s Pásmem Gazy soustředí pozemní jednotky a tanky a je možné, že se chystá na pozemní operaci.

Zdroj: Zahraničí
před 4 hodinami

Na sever Izraele dopadly tři rakety z Libanonu, nikdo nebyl zraněn

Na sever Izraele byly ve čtvrtek vypálené tři rakety z Libanonu, nikdo nebyl zraněn. Podle izraelské armády rakety dopadly do neobydlené oblasti na pobřeží, informoval zpravodajský server The Times of Israel.

Jelikož rakety z jihu Libanonu směřovaly do neobydlené oblasti, nespustily se varovné sirény a ani protivzdušný obranný systém. Izraelská armáda jako obvykle nekomentovala, kdo podle ní za útokem z Libanonu stojí. Libanonská televizní stanice MTV citovala zdroj z libanonské armády, podle něhož rakety vystřelila zřejmě palestinská skupina, nikoli libanonské radikální hnutí Hizballáh, podporované Íránem, úhlavním nepřítelem Izraele.

Zdroj: ČTK
Další zprávy