Autobus plný dětí vyjel v Německu z dálnice a havaroval, jedno dítě zemřelo

ČTK ČTK
Aktualizováno 30. 10. 2015 22:00
Při páteční vážné nehodě autobusu s německými dětmi na dálnici v Německu zahynulo pětileté dítě, nejméně pět dalších utrpělo vážná zranění. Informovala o tom agentura DPA.Nehoda se stala na dálnici nedaleko Erfurtu ve směru na Drážďany. Rakouský autobus, který vezl 59 dětí ze Saska, při předjíždění nákladního vozu vyjel z dálnice, najel do náspu a převrátil se. Na místo neštěstí vyrazila řada záchranářských vozidel a povolán byl i vrtulník.
Na německé dálnici havaroval autobus plný dětí. Ty se vracely do Německa z jazykového kurzu v Británii.
Na německé dálnici havaroval autobus plný dětí. Ty se vracely do Německa z jazykového kurzu v Británii. | Foto: ČTK

Berlín - Při páteční vážné nehodě autobusu se saskými dětmi na dálnici v Německu zahynulo pětiletý chlapec, 15 dalších dětí utrpělo vážná zranění. Informovala o tom agentura DPA.

Nehoda se stala na dálnici nedaleko Erfurtu ve směru na Drážďany. Autobus, který vezl 59 dětí, při předjíždění nákladního vozu vyjel z dálnice, najel do náspu a převrátil se.

Původně německá média uváděla, že v autokaru byly i děti z Rakouska, později ale upřesnila, že všechny byly z evangelické školy v saském městečku Annaberg-Buchholz nedaleko českých hranic. Autobus nicméně patřil rakouské společnosti.

Děti, které autobusem cestovaly, byly ve věku deset až 17 let a vracely se z jazykového pobytu v Británii. Chlapec, který zahynul, byl podle DPA synem jedné z učitelek.

Na místě neštěstí zasahovala řada záchranářských vozidel a povolán byl i vrtulník. Ten nakonec transportoval do nemocnice dva těžce zraněné.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Finále Muchové se odkládá, v Soulu prší

Finále na tenisovém turnaji v Soulu mezi Karolínou Muchovou a Magdou Linetteovou z Polska nezačne kvůli dešti dřív než v 11:00 SELČ.

Zdroj: ČTK
Další zprávy