Přes noc napršelo víc než za celý měsíc. Silný déšť v Moskvě uvěznil auta i autobusy

ČTK ČTK
15. 8. 2016 20:15
Silný déšť v Moskvě rozvodnil řeku, která se vylila z břehů a zaplavila ulice. V autech a autobusech uvázlo až 200 lidí, kteří museli být evakuováni. Nikdo nebyl zraněn, informovala ruská státní média. V ruské metropoli začalo pršet již v neděli odpoledne a podle meteorologů za jedinou noc napršelo 102 milimetrů srážek. To je více, než bývá měsíční průměrný úhrn za celý srpen. Řidiči i chodci se v pondělí ráno snažili dostat zaplavenými ulicemi do zaměstnání, odtokové kanály pod náporem takového množství vody kolabovaly. Pršet má podle předpovědi až do pondělního pozdního večera.
Moskevské ulice v pondělí 15. srpna.
Moskevské ulice v pondělí 15. srpna. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 47 minutami

Sjezd v Kitzbühelu se dnes kvůli počasí nepojede

V Kitzbühelu se dnes lyžaři na start slavného sjezdu nepostaví. Pořadatelé závod Světového poháru na Hahnenkammu zrušili vzhledem k nepříznivým povětrnostním podmínkám a ke stavu obávané sjezdovky Streif. Začátek byl naplánován na 11:30, ale jury a Mezinárodní lyžařská federace FIS hned po ranní inspekci rozhodly kvůli sněžení, dešti a mlze o zrušení závodu.

Během poledne se rozhodne o zbylém programu závodního víkendu. Podle aktuálního plánu je v neděli na programu superobří slalom.

Dnes se měl na Hahnenkammu jet klasický závod po páteční předehře, kterou představovala náhrada za neuskutečněný sjezd ve Wengenu. Z vítězství se radoval Švýcar Beat Feuz, závod ale zastínily dva těžké pády a nakonec se kvůli silnému větru dostalo na trať jen 30 lyžařů, tedy minimální počet pro započítání výsledků.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Biden si volal s prvním zahraničními lídry od své inaugurace

Americký prezident Joe Biden si v pátek telefonoval s prvními zahraničními lídry od své středeční inaugurace. Nejdříve hovořil s kanadským premiérem Justinem Trudeauem, se kterým se podle agentury Reuters dohodli spojit síly v boji proti koronaviru. Následně šéf Bílého domu volal mexickému prezidentovi Andrésovi Manuelovi Lópezovi Obradorovi. Ten označil hovor za "příjemný a zdvořilý" a dodal, že vše nasvědčovalo tomu, že vztahy mezi oběma státy budou dobré.

"Probrali spolupráci ohledně vakcín," citoval Reuters z komuniké úřadu kanadského ministerského předsedy. Podle agentury AP státníci probírali možnost, aby Kanada dostávala vakcíny proti covidu-19 z výrobního zařízení firmy Pfizer v americkém Michiganu. V současné době Ottawa obstarává všechny dávky očkovací látky ze zařízení Pfizeru v Belgii a firma jí už oznámila, že bude mít v dodávkách zpožděn

Zdroj: ČTK
Další zprávy