reklama
 
 

Americký Jih zasáhly rozsáhlé záplavy, zemřeli nejméně dva lidé

13. 8. 2016
Nejméně dvě oběti na životech si už vyžádaly záplavy, které od pátku trápí státy amerického Jihu Louisiana a Mississippi. V řadě oblastí dochází k evakuaci obyvatel, zasahuje už také armáda. Deště by vzhledem k pomalu postupující bouři měly pokračovat.

New Orleans - Státy amerického Jihu Louisiana a Mississippi trápí od pátku kvůli silným dešťům rozsáhlé záplavy. Zemřeli nejméně dva lidé, v nejhůře zasažených oblastech se evakuuje obyvatelstvo a vojáci se záchranáři vyprostili z aut a domů přes tisíc lidí. Louisianský guvernér John Bel Edwards vyhlásil stav nouze a nechal uzavřít školy, státní úřady a řadu silnic.

Deště by vzhledem k pomalu postupující bouři měly pokračovat. Národní meteorologická služba vydala varování před záplavami pro celý víkend pro jižní část Mississippi a jihovýchodní část Louisiany, včetně města New Orleans. Oba státy zažily podobně silné záplavy letos v březnu, kdy zemřeli nejméně čtyři lidé a voda poškodila tisíce domů.

U Bakeru poblíž louisianského hlavního města Baton Rouge bylo nalezeno tělo 68letého muže, který se utopil při pokusu o evakuaci, oznámil podle agentury Reuters místní koroner. V severní Louisianě se našlo tělo neidentifikovaného muže v dodávce, která byla smetena z dálnice poblíž města Greensburg, uvedl místní úřad šerifa. Ve státě Mississippi byla hlášena dvě lehká zranění.

Kromě toku Mississippi se rozvodnily i řeky Tangipahoa, Biloxi a Pearl. Přepravní společnost Amtrak musela kvůli vodě na kolejích zastavit spoj na trase z Chicaga do New Orleansu a hodlá cestující dopravit do cílové stanice autobusy.

Od pátku napršelo v částech Louisiany až 25 centimetrů a dnes by mělo spadnout dalších až 15 centimetrů, řekl agentuře AP meteorolog Donald Jones. Bouřkový systém se podle něj velmi pomalu přesunuje z jihovýchodní Louisiany na západ do oblasti podél pobřeží střední části Mexického zálivu.

Guvernér Edwards označil záplavy za "historicky nevídané". Řekl, že byl zaplaven i suterén guvernérova sídla. což se "nikdy předtím nestalo".

autor: ČTK | 13. 8. 2016

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama