Redaktor se ale ani po Bidenově odmítnutí nevzdal a položil otázku znovu. Americký prezident se přesvědčit nenechal a trval na svém. "Musíte být zticha. Já udělám prohlášení, ano," odvětil novináři. Po chvíli se obrátil ke svým spolusedícím a dále pokračoval v jednání.
Biden v pátek přijal v Bílém domě britského premiéra Keira Starmera za sílícího tlaku, aby Washington povolil Ukrajině používat dalekonosné západní zbraně k útokům na cíle v ruském týlu. Novinářům politici pouze řekli, že budou rozebírat situaci na Ukrajině i na Blízkém východě.
Poté co se Biden a Starmer vystřídali v úvodních projevech, začali novináři vykřikovat dotazy. Americký prezident odpověděl jen na jediný dotaz - co si myslí o vyjádřeních Moskvy ohledně hrozící války s NATO. "Na Vladimira Putina moc nemyslím," řekl Biden.
Putin ve čtvrtek uvedl, že NATO by se ocitlo ve válce s Ruskem, pokud by Západ umožnil Ukrajině útočit na cíle hluboko v ruském území. Bidenova administrativa mezitím čelí tlaku Kyjeva, ale třeba i některých členů Republikánské strany, aby podmínky používání dalekonosných zbraní pro Ukrajinu uvolnila.
Podle zdrojů amerických médií to bylo jedním z témat jednání. Starmer se také chystal požádat Bidena o souhlas s využíváním britských střel Storm Shadow, které obsahují i součástky vyráběné v USA. Biden a Starmer už před schůzkou zmínili, že po jednání neplánují žádnou tiskovou konferenci. Britský premiér nicméně později uvedl, že rozhovory měly strategickou, nikoliv taktickou povahu a nezahrnovaly "žádné konkrétní rozhodnutí".