Kvóty nevyřeší migrační krizi, řekl nový rakouský kancléř Kurz

ČTK ČTK
18. 1. 2018 13:50
Rozdělování uprchlíků na základě kvót není podle rakouského kancléře Sebastiana Kurze vhodným prostředkem k řešení migrační krize. Řekl to ve čtvrtek na návštěvě Německa v rozhovoru s tamní stanicí ZDF. "Ani uprchlíci přece vůbec nejsou ochotni jít do zemí, jako je Bulharsko, Rumunsko nebo Polsko," vysvětlil svůj postoj konzervativní politik Kurz. "I kdybychom je tam dostali za použití policejní síly, za několik let by se zase vrátili do Německa, Rakouska nebo Švédska," dodal. Odmítavý postoj k přijímání uprchlíků vyslovila také nová polská vláda Mateusze Morawieckého. Evropská komise podala kvůli odmítání dohodnutých uprchlických kvót na Polsko, Česko a Maďarsko žalobu.
Rakouský kancléř Sebastian Kurz.
Rakouský kancléř Sebastian Kurz. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

Další zprávy