Policie zatýkala kvůli prodeji odposlechů celebrit

Zahraničí Reuters Zahraničí, Reuters
28. 1. 2012 14:30
Britská policie zadržela čtyři lidi ze společnosti magnáta Murdocha
Poslední vydání News of the World.
Poslední vydání News of the World. | Foto: Reuters

Londýn - Britští policisté v sobotu zatkli čtyři lidi v souvislosti se skandálem kolem britské společnosti mediálního magnáta Jamese Murdocha News International.

Podle agentury Reuters byli tři lidé zadrženi kvůli tomu, že upláceli policisty. Poslední je policista.

Dva muži ve věku 48 let a jeden ve věku 56 let byli zadrženi časně ráno ve svých domech. Devětadvacetiletý policejní důstojník byl zatčen přímo na své služebně.

Trojice bývalých zaměstnanců týdeníku News of the World s největší pravděpodobností kupovala od policie odposlechy telefonických hovorů známých osobností.

Mezi odposlouchávanými mimo jiné byli i bývalý britský vicepremiér John Prescott, fotbalová hvězda Ashley Cole či herec Jude Law. Některým za to vydavetelství vyplatí odškodné. Dříve už bylo kvůli skandálu zadrženo několik novinářů, ale také i jeden z vyšetřovatelů.

Odposlouchávali i mobil zavražděné dívky

Celá aféra propukla už v roce 2007, kdy byl za odposlechy hlasových schránek členů královské rodiny odsouzen reportér NoW Clive Goodman.

Vedení Murdochovy společnosti tehdy zdůrazňovalo, že šlo o iniciativu izolovaného reportéra.

Loni v červenci se ovšem ukázalo, že dnes již neexistující bulvár nechal odposlouchávat i hlasovou schránku mobilu unesené a později zavražděné dívky Milly Dowlerové.

News International pak pod tíhou skandálu přestalo týdeník vydávat. 

 

Právě se děje

Další zprávy