Policejní omyl: Žena byla 8 let ve vězení neprávem

Zahraničí Zahraničí
4. 11. 2012 8:27
Američanka byla za vraždu odsouzena na 55 roků. Policista ale spletl otisky prstů
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Isifa/Thinkstock

New York - Američanka Lana Canenová odsouzená za vraždu se po osmi letech za mřížemi dostala na svobodu poté, co se ukázalo, že otisky prstů vydávané za hlavní důkaz proti ní nebyly její.

Třiapadesátiletá žena byla před sedmi lety odsouzena v USA na 55 roků. Stejný trest dostal i její údajný komplic, s nímž podle vyšetřovatelů uškrtila slepou stařenku a pak ji vykradli.

Canenová se proti rozsudku odvolala. Letos v létě jistý odborník zjistil, že jí detektiv vyšetřující vraždu chybně přiřadil otisky prstů nalezené na lahvičce s léky v bytě oběti.

Otisky sloužily jako hlavní důkaz svědčící v neprospěch Canenové a bez nich nešlo prokázat, že se na vraždě podílela. Kvůli vraždě stařenky by mohla být znovu obžalována jedině tehdy, kdyby se objevily nějaké nové důkazy.

Když Canenová v pátek opustila brány věznice v Indianě, řekla že od zatčení v roce 2004 neviděla svého nyní desetiletého vnuka, dceru ani jiné příbuzné. Radovala se, že na svobodě i zplodiny z auta "voní". Novinářům řekla, že s vraždou nemá nic společného.

Detektiv, který se při určování otisků prstů pomýlil, dostal disciplinární trest.

 

Právě se děje

Další zprávy