Při útoku Tálibánu v afghánském městě Ghazní zemřelo 14 lidí, z toho šest civilistů

ČTK ČTK
Aktualizováno 7. 7. 2019 11:49
Při útoku v provincii Ghazní na východě Afghánistánu v neděli zemřelo nejméně osm příslušníků afghánských bezpečnostních sil a šest civilistů. Více než 140 lidí utrpělo zranění, z toho téměř tři desítky dětí. Informovala o tom agentura Reuters. Bojovníci militantního hnutí Tálibán nastražili bombu v autě.
Afghánské město Ghazní - Ilustrační foto.
Afghánské město Ghazní - Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Nálož vybuchla nedaleko komplexu afghánské tajné služby NDS ve městě Ghazní ráno, kdy v okolí bylo hodně lidí.

"Desítky příslušníků NDS byly zabity nebo utrpěly zranění," tvrdil mluvčí Tálibánu Zabihulláh Mudžahíd. Podle afghánských vládních činitelů přišlo o život osm příslušníků NDS, pět dospělých civilistů a jedno dítě.

Ghazní zažilo útok se smrtelnými následky naposledy v pátek, kdy vybuchla bomba v šíitské mešitě. Dva lidé zahynuli, z toho jedno dítě. Dvacet lidí bylo zraněno. Tálibán následně na twitteru popřel, že by za atentát nesl odpovědnost.

Tálibán v současnosti ovládá asi polovinu afghánského území. Stupňuje svoje útoky na afghánské bezpečnostní síly přesto, že se s ním Spojené státy snaží vyjednat mírovou smlouvu, jež by ukončila 18 let trvající válku

Video: Strategické město Gházní máme pod kontrolou, tvrdí Afghánci. 

Afghánská armáda podporovaná Spojenými státy tvrdí, že získala po dnech tvrdých bojů s bojovníky Tálibánu kontrolu nad strategickým městěm Ghazní. | Video: Reuters
 

Právě se děje

Další zprávy