Při výbuchu cisterny s benzinem zahynuli v Rusku čtyři turisté. Řidič byl opilý

ČTK ČTK
Aktualizováno 7. 7. 2019 9:06
Nejméně čtyři lidé přišli v noci na neděli o život při explozi cisterny přepravující benzín, jejíž řidič svezl deset stopařů, vesměs místních obyvatel. Dalších sedm lidí utrpělo zranění. Vesměs se jedná o místní obyvatele. Informovala o tom agentura TASS s odvoláním na místní úřady. Neštěstí se stalo na silnici mezi městem Karpinsk a obcí Kytlym na Uralu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Informace o tom, jak se nehoda s tragickým následkem odehrála, se rozcházejí. Podle sdělení oblastní prokuratury, která se případem začala zabývat kvůli podezření ze spáchání trestného činu, řidič dovolil vylézt na cisternu postupně deseti turistům. 

Následně kvůli závadě ztratil nad vozidlem kontrolu a všechny vyzval, aby seskočili, přičemž sám také vyskočil. Cisterna pak havarovala a explodovala.

Mluvčí oblastní správy ministerstva vnitra Valerij Gorelych řekl, že kromě pěti mužů zranění utrpěla také jedna žena a čtrnáctiletý chlapec, kterého do nemocnice přepravil vrtulník. Všichni se vezli na cisterně.

Podle zjištění policie nebyl řidič havarované cisterny v době nehody střízlivý, což potvrdilo vyšetření: v krvi měl 0,7 promile alkoholu. Z nehody podle mluvčího vyvázl se zraněním, které ale nevyžadovalo hospitalizaci. Dříve se žádných prohřešků proti dopravním předpisům nedopustil.

Požár hasiči uhasili během deseti minut po příjezdu na místo. V cisterně pro přepravu až 4500 litrů paliva bylo totiž jen 500 litrů benzinu.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Z paraguayského vězení uprchlo 75 nebezpečných trestanců

Nejméně 75 vězňů, mezi nimiž jsou členové zvlášť nebezpečných brazilských gangů, uprchlo z vězení v Paraguayi. Oznámily to dnes v Asunciónu vládní zdroje. Uprchlíci se prokopali na svobodu tunelem, o němž podle přesvědčení vyšetřovatelů musel vězeňský personál vědět.

Věznice se nachází ve městě Pedro Juan Caballero při hranicích s Brazílií. Její ředitel bezprostředně po útěku přišel o práci, napsala agentura Reuters. "Byla to operace připravovaná řadu dní a je nemožné, aby o tom personál vězení nevěděl… Bylo to očividně zaplacené," řekla novinářům paraguayská ministryně spravedlnosti Cecilia Pérezová.

Hraniční oblast je známá jako trasa pašeráků drog, většinou členů brazilských zločineckých skupin. Do pátrání po uprchlících se kromě paraguayské zapojila i brazilská policie.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Severovýchod Kanady zápasí s prudkou zimní bouří, pomáhají dvě stovky vojáků

Do provincie Nový Foundland na severovýchodě Kanady v neděli vláda vyslala dvě stovky vojáků, kteří mají pomoci místním obyvatelům zvládnout prudký nápor zimní bouře. Oznámil to ministr obrany Harjit Sajjan. Spolu s vojáky směřují do oblasti nákladní letouny a vrtulníky.

Správní středisko provincie St. John's zasypalo 75 centimetrů sněhu a situaci komplikuje vítr o síle až 130 kilometrů v hodině. Mnoho silnic je kvůli kalamitě neprůjezdných, v provincii byl vyhlášen stav nouze. Pomoc armády se v příštích dnech zvýší, do regionu zamíří další vojáci, řekl ministr Sajjan.

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Účastníci berlínské konference se dohodli na dodržování embarga v Libyi

Účastníci konference o Libyi se v neděli dohodli na dodržování stávajícího zbrojního embarga a jeho lepší kontrole. Zavázali se také, že ukončí vojenskou podporu znesvářených stran. Na tiskové konferenci po skončení konference to uvedli generální tajemník OSN António Guterres německá kancléřka Angela Merkelová, která schůzku na nejvyšší úrovni svolala.

"Nemůžu dostatečně zdůraznit, že neexistuje žádné vojenské řešení konfliktu v Libyi, na tom se shodli všichni účastníci konference," řekl Guterres. "A dnes se také všichni účastníci této konference zavázali do tohoto ozbrojeného konfliktu nebo vnitřních záležitostí Libye nezasahovat," poznamenal.

"Můžu potvrdit, že všichni jsou zajedno, že chceme respektovat zbrojní embargo, a že bude také více kontrolováno než v minulosti," uvedla zase Merkelová, podle níž je důležité, aby závěry konference nyní potvrdila také Rada bezpečnosti OSN.

Berlínského jednání se zúčastnili mimo jiné ruský prezident Vladimir Putin, francouzský prezident Emmanuel Macron nebo americký ministr zahraničí Mike Pompeo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy