Při výbuchu cisterny s benzinem zahynuli v Rusku čtyři turisté. Řidič byl opilý

ČTK ČTK
Aktualizováno 7. 7. 2019 9:06
Nejméně čtyři lidé přišli v noci na neděli o život při explozi cisterny přepravující benzín, jejíž řidič svezl deset stopařů, vesměs místních obyvatel. Dalších sedm lidí utrpělo zranění. Vesměs se jedná o místní obyvatele. Informovala o tom agentura TASS s odvoláním na místní úřady. Neštěstí se stalo na silnici mezi městem Karpinsk a obcí Kytlym na Uralu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Informace o tom, jak se nehoda s tragickým následkem odehrála, se rozcházejí. Podle sdělení oblastní prokuratury, která se případem začala zabývat kvůli podezření ze spáchání trestného činu, řidič dovolil vylézt na cisternu postupně deseti turistům. 

Následně kvůli závadě ztratil nad vozidlem kontrolu a všechny vyzval, aby seskočili, přičemž sám také vyskočil. Cisterna pak havarovala a explodovala.

Mluvčí oblastní správy ministerstva vnitra Valerij Gorelych řekl, že kromě pěti mužů zranění utrpěla také jedna žena a čtrnáctiletý chlapec, kterého do nemocnice přepravil vrtulník. Všichni se vezli na cisterně.

Podle zjištění policie nebyl řidič havarované cisterny v době nehody střízlivý, což potvrdilo vyšetření: v krvi měl 0,7 promile alkoholu. Z nehody podle mluvčího vyvázl se zraněním, které ale nevyžadovalo hospitalizaci. Dříve se žádných prohřešků proti dopravním předpisům nedopustil.

Požár hasiči uhasili během deseti minut po příjezdu na místo. V cisterně pro přepravu až 4500 litrů paliva bylo totiž jen 500 litrů benzinu.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Brankář Škarek opustil kemp Islanders a zamířil na farmu

Český hokejový brankář Jakub Škarek se z tréninkového kempu New York Islanders přesunul na farmu do Bridgeportu. Devatenáctiletého odchovance Jihlavy, jehož si Islanders vybrali loni ve třetím kole draftu na 72. pozici, čeká první sezona v Severní Americe. V minulém ročníku chytal Škarek ve finské lize za Pelicans Lahti.

Škarek uzavřel loni v červenci s Islanders tříletou nováčkovskou smlouvu. Za Lahti odchytal 22 utkání s průměrem 2,45 obdržené branky na zápas, úspěšností zákroků 90,58 procenta a jednou udržel čisté konto. V sedmi duelech nastoupil i ve druhé nejvyšší finské lize za Peliitat Heinola.

Další zprávy