Při výbuchu cisterny s benzinem zahynuli v Rusku čtyři turisté. Řidič byl opilý

ČTK ČTK
Aktualizováno 7. 7. 2019 9:06
Nejméně čtyři lidé přišli v noci na neděli o život při explozi cisterny přepravující benzín, jejíž řidič svezl deset stopařů, vesměs místních obyvatel. Dalších sedm lidí utrpělo zranění. Vesměs se jedná o místní obyvatele. Informovala o tom agentura TASS s odvoláním na místní úřady. Neštěstí se stalo na silnici mezi městem Karpinsk a obcí Kytlym na Uralu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Informace o tom, jak se nehoda s tragickým následkem odehrála, se rozcházejí. Podle sdělení oblastní prokuratury, která se případem začala zabývat kvůli podezření ze spáchání trestného činu, řidič dovolil vylézt na cisternu postupně deseti turistům. 

Následně kvůli závadě ztratil nad vozidlem kontrolu a všechny vyzval, aby seskočili, přičemž sám také vyskočil. Cisterna pak havarovala a explodovala.

Mluvčí oblastní správy ministerstva vnitra Valerij Gorelych řekl, že kromě pěti mužů zranění utrpěla také jedna žena a čtrnáctiletý chlapec, kterého do nemocnice přepravil vrtulník. Všichni se vezli na cisterně.

Podle zjištění policie nebyl řidič havarované cisterny v době nehody střízlivý, což potvrdilo vyšetření: v krvi měl 0,7 promile alkoholu. Z nehody podle mluvčího vyvázl se zraněním, které ale nevyžadovalo hospitalizaci. Dříve se žádných prohřešků proti dopravním předpisům nedopustil.

Požár hasiči uhasili během deseti minut po příjezdu na místo. V cisterně pro přepravu až 4500 litrů paliva bylo totiž jen 500 litrů benzinu.

 

Právě se děje

před 18 minutami

Německá ekonomika se těsně vyhnula recesi, HDP vzrostl o 0,1 procenta

Německá ekonomika se ve třetím čtvrtletí těsně vyhnula recesi. Hrubý domácí produkt se ve srovnání s předchozím čtvrtletím zvýšil o 0,1 procenta po poklesu 0,2 procenta v období duben až červen. Vyplývá to z údajů, které ve čtvrtek zveřejnil spolkový statistický úřad.

Zdroj: ČTK
před 21 minutami

Střelba na škole na východě Ruska: dva mrtví a tři zranění

Jednoho člověka zabil a další tři zranil útočník, který ve čtvrtek střílel na vysoké škole ve východoruském Blagověščensku. Policie podle agentury TASS uvedla, že motivem mladíka, který byl studentem školy a který poté spáchal sebevraždu, byly zřejmě spory se spolužáky.

"Na místě jsme našli těla dvou mladých lidí včetně útočníka," uvedla místní pobočka ruského ministerstva vnitra. Dodala, že zbraň měl registrovanou 19letý muž, který je považován za střelce. Útočníkovou obětí je rovněž 19letý student. V nemocnici skončili tři mladí lidé, stav dvou z nich byl označen jako středně vážný, oba podle médií museli podstoupit operaci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy