Papež se stáhl z veřejného života, šest dní bude rozjímat

ČTK ČTK
9. 3. 2014 21:07
Během týdne neuskuteční žádná veřejná vystoupení, tedy ani středeční generální audienci.
Papež František.
Papež František. | Foto: Reuters

Vatikán - Papež František se v neděli stáhl na šest dní z veřejného života, aby se mohl věnovat v rámci začínajícího půstu rozjímání před přípravami oslav Velikonoc. Během tradiční nedělní bohoslužby vyzval věřící, aby "stavěli svůj život na podstatných věcech".

"Musíme se zbavit idolů, marných věcí," řekl nejvyšší představitel římskokatolické církve před davem věřících na Svatopetrském náměstí.

Odpoledne pak papež opustil Vatikán, aby s delegací 82 dalších členů kurie zamířil do města Ariccia. V neděli večer začali nejvyšší vatikánští představitelé meditovat na téma "čistoty srdce".

František tak nebude přítomen ve Vatikánu na první výročí svého zvolení papežem z 13. března 2013. Neuskuteční během týdne žádná veřejná vystoupení, tedy ani středeční generální audienci.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Svědci v kauze Stoka popřeli, že by za zakázky dávali úplatky

Svědci, kteří ve čtvrtek dopoledne u Krajského soudu v Brně vypovídali v případu údajné korupce na radnici Brno-střed, popřeli, že by za zakázky někomu dávali úplatky. V takzvané kauze Stoka je obžalováno 11 lidí a dvě firmy včetně někdejšího politika za hnutí ANO Jiřího Švachuly. Soud vyslechne dalšího svědka odpoledne.

Dopoledne vypovídali dvě svědci, oba jednatelé stavební či montážní firmy. První řekl, že jeho společnost v minulosti dělala pro Brno-střed několik zakázek a zakázky pro městskou část provádí i v současnosti. Uvedl, že ohledně výběrového řízení na zakázku standardně dostávají výzvu, e-mail nebo dopis, k nimž bývá přiložena projektová dokumentace a termín, dokdy se má nabídka odevzdat. Na Brně-středu šlo v jeho případě o opravy bytů. "O ceně jsme žádné informace nedostávali, nedostávali jsme žádné neveřejné informace," uvedl svědek.

Druhý svědek řekl, že jeho společnost nikdy pro Brno-střed žádné zakázky nerealizovala a nikoho z obžalovaných ani nezná.

Zdroj: ČTK
před 12 minutami

Požár ve Vejprtech, na jehož následky zemřelo devět lidí, založil jeden z klientů domova. Případ policie odložila, muže vyhodnotila jako nepříčetného

Zdroj: ČTK
Další zprávy