Ozbrojenci z Tálibánu zabili na západě Afghánistánu dvacet policistů

ČTK ČTK
26. 11. 2018 8:11
Nejméně 20 policistů zahynulo a několik dalších bylo zraněno v neděli na západě Afghánistánu poté, co jejich konvoj napadli radikálové z islamistického hnutí Tálibán. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na místní úřady.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Skupina ozbrojenců napadla policisty v západoafghánské provincii Faráh, když doprovázeli nově jmenovaného šéfa místní policie do jeho nového působiště. I on byl při útoku zabit, uvedl představitel provinční rady Dadulláh Kaní. Zranění utrpěl i zástupce šéfa místní policie.

Radikální islamisté z hnutí Tálibán v posledních měsících zintenzivnili útoky v oblasti i v dalších částech země. Jen v provincii Faráh, která leží u hranic s Íránem, zabili tento měsíc podle agentury DPA na sto policistů a vojáků.

Vládu fundamentalistického hnutí Tálibán svrhla v roce 2001 Spojenými státy vedená invaze po teroristických útocích v USA. Od té doby se radikálové z Tálibánu snaží Západem podporovanou vládu svrhnout a útočí na vládní bezpečností složky i na cizí vojáky, kteří vládě pomáhají. Tálibán má podle AP nyní pod kontrolou skoro polovinu území Afghánistánu.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

USA zařadí hnutí Antifa mezi teroristické organizace, oznámil Trump

Spojené státy zařadí krajně levicové antifašistické hnutí Antifa na seznam teroristických organizací. Na Twitteru to oznámil americký prezident Donald Trump, který Antifu viní z podílu na nynější vlně násilností vyvolané smrtí černocha George Floyda při zatýkání policií. Trump o zařazení Antify na seznam mluvil už loni po střetech extremistů v Portlandu.

Další zprávy