Ozbrojenci z Tálibánu zabili na západě Afghánistánu dvacet policistů

ČTK ČTK
26. 11. 2018 8:11
Nejméně 20 policistů zahynulo a několik dalších bylo zraněno v neděli na západě Afghánistánu poté, co jejich konvoj napadli radikálové z islamistického hnutí Tálibán. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na místní úřady.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Skupina ozbrojenců napadla policisty v západoafghánské provincii Faráh, když doprovázeli nově jmenovaného šéfa místní policie do jeho nového působiště. I on byl při útoku zabit, uvedl představitel provinční rady Dadulláh Kaní. Zranění utrpěl i zástupce šéfa místní policie.

Radikální islamisté z hnutí Tálibán v posledních měsících zintenzivnili útoky v oblasti i v dalších částech země. Jen v provincii Faráh, která leží u hranic s Íránem, zabili tento měsíc podle agentury DPA na sto policistů a vojáků.

Vládu fundamentalistického hnutí Tálibán svrhla v roce 2001 Spojenými státy vedená invaze po teroristických útocích v USA. Od té doby se radikálové z Tálibánu snaží Západem podporovanou vládu svrhnout a útočí na vládní bezpečností složky i na cizí vojáky, kteří vládě pomáhají. Tálibán má podle AP nyní pod kontrolou skoro polovinu území Afghánistánu.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Finále Muchové se odkládá, v Soulu prší

Finále na tenisovém turnaji v Soulu mezi Karolínou Muchovou a Magdou Linetteovou z Polska nezačne kvůli dešti dřív než v 11:00 SELČ.

Zdroj: ČTK
Další zprávy