reklama
 
 

Opilý Rus se pokusil unést letadlo. Chtěl s ním odletět do Afghánistánu

22. 1. 2019 15:27
Ruská policie zadržela na letišti na západě Sibiře muže, který se pokusil unést letadlo společnosti Aeroflot a odletět s ním do Afghánistánu.

Nebyl ozbrojen, jak vyhrožoval, ale byl silně opilý. Za únos letadla pod pohrůžkou násilí hrozí jednačtyřicetiletému Rusovi až dvanáct let vězení.

Letoun Boeing 737 se pokusil únest na lince ze sibiřského naftařského města Surgutu do Moskvy Požadoval, aby boeing odletěl do Afgánistánu. Stroj přistál na letišti v nedalekém Chanty-Mansijsku, kde jej obklíčili policisté, kteří posléze do letadla pronikli a únosce zadrželi. "Při osvobozování nikdo z cestující a členů posádky neutrpěl," ujistil Aeroflot.

"Podle předběžných zjištění opilý cestující vyhrožoval, že má zbraň, během letu se pokusil prodrat do pilotní kabiny a požadoval změnu kurzu," uvedla mluvčí vyšetřovatelů Svetlana Petrenková. "Kapitán letadla se rozhodl přistát v Chanty-Mansijsku. Muž je ze Surgutu, dříve souzen za poškozování majetku," dodala.

Aeroflot se rozhodl vypravit do Chanty-Mansijsku jiné prázdné letadlo, aby přepravilo cestující, kteří původně do stroje na lince Surgut-Moskva nastoupili. Na palubě bylo podle televize Rossija 24 celkem 75 lidí, včetně pěti dětí a sedmi členů posádky.

Kapitán letadla po přistání v Chanty-Mansijsku ohlásil, že mezipřistání je kvůli doplnění paliva, což zabere asi čtvrt hodiny, a vyzval všechny, aby zůstali v klidu. O tom, co se děje, se cestující dozvídali až poté, co se po přistání připojili mobilními telefony k sociálním sítím a internetu. "Panika na palubě nevypukla, ale natáčet videa letušky zakázaly," poznamenal deník.

autoři: ČTK, Zahraničí | 22. 1. 2019 15:27

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama