Obrazem: Požáry sužují jih Francie, oheň řádí i nedaleko letoviska Saint-Tropez

Obrazem: Požáry sužují jih Francie, oheň řádí i nedaleko letoviska Saint-Tropez
Na jihovýchodě Francie a na Korsice bojují od pondělí s rozsáhlými požáry.
Zasaženy jsou departementy Haute-Corse, Vaucluse, Alpes-Maritimes a Var.
Hasiči a záchranáři zasahovali u městečka Bormes-les-Mimosas nedaleko přímořského letoviska Saint-Tropez.
Asi 10 000 lidí muselo být v noci na středu evakuováno. Přibližně 3000 z nich v regionu kempovalo.
Foto: ČTK
Reuters ČTK Zahraničí Reuters, ČTK, Zahraničí
Aktualizováno 26. 7. 2017 15:01
Řada požárů sužuje od pondělí jihovýchod Francie a Korsiku. Během dvou dnů plameny zničily na 4000 hektarů pozemků. Hoří i nedaleko turistického letoviska Saint-Tropez. S ohněm bojuje celkem 4000 hasičů a téměř dvě desítky protipožárních letadel. Francie požádala Evropskou unii o pomoc. Podle Asociace cestovních kanceláří ČR se teprve zjišťuje, zda bude nutné Čechy na dovolené v této oblasti evakuovat.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 hodinami

Merkelová a Biden vyzvali Rusko, aby stáhlo vojáky od ukrajinských hranic

Německá kancléřka Angela Merkelová a americký prezident Joe Biden ve středu vyzvali Rusko, aby stáhlo své vojáky od ukrajinských hranic a snížilo tak napětí v regionu. Uvedl to mluvčí německé vlády. Americký ministr obrany Lloyd Austin uvedl, že Spojené státy chtějí nadále Ukrajině poskytovat materiální pomoc, píše agentura Reuters.

Vyhrocenou situaci mezi Ruskem a Ukrajinou ve středu Biden a Merkelová probrali při telefonickém hovoru. "Kancléřka a prezident se shodli, že by Rusko mělo snížit počty armádních sil, aby situaci uklidnilo," uvedl mluvčí německého kabinetu Steffen Seibert.

Rusko na východě Ukrajiny v oblastech ovládaných proruskými separatisty a na Krymu v poslední době shromáždilo velké armádní síly. Kyjev varuje, že soustřeďování ruských vojsk u hranic s Ukrajinou znamená riziko ruské ozbrojené agrese, Moskva se však brání, že jen chrání svou bezpečnost. Při obnovených bojích zemřelo podle ukrajinské strany několik vojáků.

Austin, který je společně se šéfem americké diplomacie Antonym Blinkenem v Bruselu, dnes na tiskové konferenci prohlásil, že Washington je připraven Ukrajině pomoci se bránit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy