Obrazem: Lesní požáry pustoší Chorvatsko. To nejhorší snad máme za sebou, doufají hasiči ve Splitu

Obrazem: Lesní požáry pustoší Chorvatsko. To nejhorší snad máme za sebou, doufají hasiči ve Splitu
Hasiči především v Chorvatsku bojují s rozsáhlými lesními požáry. Podle tamních úřadů je situace kritická.
Oheň vypukl v neděli a rychle zachvátil část Chorvatska a Černé Hory.
Dramatická situace zavládla podle chorvatských médií v pondělí pozdě večer v bezprostřední blízkosti Splitu, kde hasiči museli před ohněm bránit tři městské čtvrti.
Nejohroženější byly domy v předměstských obcích Strožanac a Podstrana. Hasičům se nakonec podařilo předměstí Splitu ochránit.
Foto: Reuters
Zahraničí ČTK Reuters Zahraničí, ČTK, Reuters
18. 7. 2017 20:20
Hasiči v Chorvatsku a v Černé Hoře pokračují v boji s rozsáhlými lesními požáry na pobřeží. Dramatická situace zavládla podle chorvatských médií v pondělí pozdě večer v bezprostřední blízkosti Splitu, k němuž oheň dospěl hnán silným větrem. Ohroženy byly tři městské čtvrti, hasiči museli celou noc bránit domy v předměstských obcích Strožanac a Podstrana. Oběti na životech nejsou zatím hlášené, ale několik lidí bylo hospitalizováno kvůli otravě z hustého dýmu. Podle informací českého konzula ve Splitu mezi nimi nejsou žádní Češi.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Východní Indii zasáhl cyklón, do pobřežních oblastí přinesl záplavy

Prudké deště a silný vítr přinesl do východní Indie cyklón, který vyvrátil tisíce stromů a sloupů elektrického vedení. Část pobřežních oblastí postihly záplavy, které odřízly od spojení s okolním světem stovky vesnic, informovala v pondělí agentura AP.

Ze zasažených oblastí zatím nejsou hlášeny žádné potvrzené oběti. Jeden rybář je pohřešován a další utrpěl zranění, když jejich loď smetla vysoká vlna.

Úřady ve státech Odiša a Ándhrapradéš byly v neděli v nejvyšší pohotovosti před příchodem cyklónu, který provázela rychlost větru až 85 kilometrů v hodině. Tisíce lidí byly preventivně evakuovány. V pondělí už bouře zeslábla, zatímco postupuje směrem na západ.

Letos v květnu zasáhla západní pobřeží Indie silná bouře, která si vyžádala nejméně 140 obětí. O týden později zasáhl východní pobřeží Indie a sousední Bangladéš další cyklón, který si vyžádal nejméně šest mrtvých a evakuaci více než miliónu obyvatel.

Zdroj: ČTK
Další zprávy