Obrazem: Lesní požáry pustoší Chorvatsko. To nejhorší snad máme za sebou, doufají hasiči ve Splitu

Obrazem: Lesní požáry pustoší Chorvatsko. To nejhorší snad máme za sebou, doufají hasiči ve Splitu
Hasiči především v Chorvatsku bojují s rozsáhlými lesními požáry. Podle tamních úřadů je situace kritická.
Oheň vypukl v neděli a rychle zachvátil část Chorvatska a Černé Hory.
Dramatická situace zavládla podle chorvatských médií v pondělí pozdě večer v bezprostřední blízkosti Splitu, kde hasiči museli před ohněm bránit tři městské čtvrti.
Nejohroženější byly domy v předměstských obcích Strožanac a Podstrana. Hasičům se nakonec podařilo předměstí Splitu ochránit.
Foto: Reuters
Zahraničí ČTK Reuters Zahraničí, ČTK, Reuters
18. 7. 2017 20:20
Hasiči v Chorvatsku a v Černé Hoře pokračují v boji s rozsáhlými lesními požáry na pobřeží. Dramatická situace zavládla podle chorvatských médií v pondělí pozdě večer v bezprostřední blízkosti Splitu, k němuž oheň dospěl hnán silným větrem. Ohroženy byly tři městské čtvrti, hasiči museli celou noc bránit domy v předměstských obcích Strožanac a Podstrana. Oběti na životech nejsou zatím hlášené, ale několik lidí bylo hospitalizováno kvůli otravě z hustého dýmu. Podle informací českého konzula ve Splitu mezi nimi nejsou žádní Češi.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nehoda devíti aut na náledí uzavřela dálnici D4 ve směru na Strakonice

Při nehodě na dálnici D4 poblíž Kytína v sobotu ráno havarovalo celkem devět aut, sedm ve směru na Strakonice a dvě v opačném směru. Dálnice je uzavřená. Nikdo se vážně nezranil, uvedli policejní mluvčí Pavel Truxa a mluvčí středočeské záchranky Petra Effenbergerová.

Auta havarovala v úseku mezi Kytínem a Voznicí na pomezí okresů Praha-západ a Příbram. Podle informačního webu Ředitelství silnic a dálnic bylo na vozovce náledí. Záchranná služba ošetřila tři zraněné. "Měli zranění lehčího charakteru, po nezbytné péči na místě byli převezeni do příbramské nemocnice," uvedla Effenbergerová.

Ve směru na Prahu se vytvořily na dálnici kolony, podle předběžných informací potrvá uzavírka dálnice minimálně do 9:00.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Australská znakařka McKeownová překonala světový rekord

Devatenáctiletá australská plavkyně Kaylee McKeownová překonala na národním šampionátu v krátkém bazénu světový rekord. Znakařskou dvoustovku zvládla za 1:58,94 a předchozí maximum maďarské hvězdy Katinky Hosszúové z roku 2014 vylepšila o 29 setin sekundy.

Australští plavci přitom kvůli koronavirové pandemii soutěží o tituly na dálku. Simultánně se závodí v Brisbane, Sydney, Melbourne, Perthu a Hobartu.

"V krátkém bazénu moc často neplaveme, takže mě rekord hodně překvapil," citovala agentura Reuters McKeownovou, čtyřnásobnou medailistku z předloňské olympiády mládeže. Mezi dospělými už na MS vybojovala tři stříbra, nyní se zařadila i mezi favoritky odložených olympijských her v Tokiu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy