Nové skalní sesuvy zničily ve Švýcarsku další domy. Policie informace o mrtvých ani zraněných nemá

ČTK ČTK
1. 9. 2017 7:59
Švýcarsko postihly nové skalní sesuvy a to v průběhu silné bouřky ve čtvrtek večer a v pátek brzy ráno. Zasáhly vesnice Bondo, Sottoponte, Spino, Promontogno a Bregaglia, které leží zhruba dvě desítky kilometrů jihozápadně od Svatého Mořice. Policie nemá po aktuálních sesuvech žádné informace o mrtvých či zraněných.
Skalní sesuv na švýcarskou vesnici Bondo.
Skalní sesuv na švýcarskou vesnici Bondo. | Foto: Reuters

Bern - Dalších několik domů zničily nové skalní sesuvy v Alpách na jihovýchodě Švýcarska. Mohutný sesuv z minulého týdne, který zčásti pohřbil vesnici Bondo, si vyžádal osm lidských životů. Po aktuálních sesuvech policie žádné informace o mrtvých či zraněných nemá, informoval švýcarský server 20minuten.

Místní úřady už po prvním sesuvu z minulého týdne varovaly, že hrozí nebezpečí dalšího pádu směsi kamení a bahna z hory Piz Cengalo. V oblasti totiž nadále vydatně prší.

Kusy skály se do alpského údolí skutečně znovu sesunuly, a to v průběhu silné bouřky ve čtvrtek večer a opět v pátek brzy ráno. Zasáhly vesnice Bondo, Sottoponte, Spino, Promontogno a Bregaglia, které leží zhruba dvě desítky kilometrů jihozápadně od Svatého Mořice.

Sesuv zničil několik domů, nedaleko Bregaglie zasypal silnici v délce několika stovek metrů. O zraněných či pohřešovaných žádné informace nejsou, uvedla policie. Dvě starší osoby uvězněné v domě obklopeném lavinou z bahna museli záchranáři brzy ráno vyprostit pomocí vrtulníku.

Minulou středu se na vesnici Bondo sesunuly tři miliony krychlových metrů směsi kamení a bahna. Po osmi pohřešovaných - čtyřech Němcích, dvou Švýcarech a dvou Rakušanech - přestala policie už v sobotu pátrat

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Federer rozdrtil Albota, v Basileji je už posedmnácté ve čtvrtfinále

Miláček domácích fanoušků Roger Federer porazil v druhém kole v Basileji 6:0, 6:3 Moldavana Radu Albota a při 19. startu na halovém turnaji v rodném městě si zahraje 17. čtvrtfinále. V dosavadních dvou zápasech prohrál slavný švýcarský tenista jen pět gamů.

Osmatřicetiletý Federer dnes navázal na úvodní výhru nad Němcem Peterem Gojowczykem za 53 minut a s Albotem se zdržel jen zhruba o deset minut déle. Na kurtu tak grandslamový rekordman nestrávil ještě ani dvě hodiny a upravil svou bilanci v St. Jakobshalle na 73:9.

Federer útočí v Basileji na jubilejní desátý titul, což se mu letos povedlo už na trávě v Halle. Ve čtvrtfinále se může střetnout s krajanem Stanem Wawrinkou, jehož ještě ve 2. kole čeká Američan Frances Tiafoe.

Zdroj: ČTK
Další zprávy