Teroristé z Islámského státu zastřelili v Egyptě osm policistů, kteří jeli mikrobusem

ČTK ČTK
Aktualizováno 8. 5. 2016 12:21
Osm policistů, včetně jednoho důstojníka, zabili ozbrojenci na jižním předměstí Káhiry. K útoku se přihlásila egyptská odnož teroristické organizace Islámský stát (IS). Podle agentury AP jde o nejhorší útok na policii v hlavním městě od listopadu, kdy rovněž radikálové z IS zabili čtyři policisty při útoku na kontrolní stanoviště. Čtyři útočníci v neděli časně ráno zahájili palbu na mikrobus, v němž jeli policisté v civilu. Podle egyptské státní agentury MENA policisté právě dohlíželi na bezpečnost v Hílvánu, což je součást metropolitní oblasti Káhiry. Radikálové, nespokojení se současnou vládou prezidenta Sísího, zabili za několik posledních let stovky policistů a vojáků, hlavně na Sinaji.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Chemičku Deza z holdingu Agrofert znovu prověřuje Česká inspekce životního prostředí, píše server

Podle serveru iRozhlas unikly z areálu chemičky začátkem letošního roku do ovzduší neznámé látky. "A v okolí závodu byl podle místních obyvatel cítit několik hodin silný zápach. Deza jakékoliv pochybení odmítá," píše server.

Jméno chemičky se v médiích objevilo i ve spojitosti s otravou řeky Bečvy, kdy do ní podle České inspekce životního prostředí unikly kyanidy, které poškodily vodní biotop asi na 40 kilometrech toku od Valašského Meziříčí po Přerov. Do kafilerie tehdy odvezli rybáři více než 40 tun ryb.

Viníka ekologické havárie úřady zatím nenašly, Deník Referendum ale v listopadu napsal, že se v den otravy se v Deze, která patří do holdingu Agrofert, stala havárie. Podle deníku se incident stal v kaustifikační jednotce, odkud unikla směs látek. Mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka poté řekl ČTK, že šlo o provozní událost, která neměla charakter havárie a z podstaty nemohla být příčinou otravy.

Zdroj: Domácí , ČTK
Další zprávy