Tři policisté zahynuli při útoku ozbrojenců na Sinaji, střela z granátometu zasáhla policejní vůz

ČTK ČTK
19. 4. 2016 19:43
Káhira - Tři egyptští policisté byli v úterý zabiti a osm příslušníků utrpělo zranění poté, co jejich automobil na severu Sinajského poloostrova zasáhla střela vypálená z granátometu. Oznámila to agentura AP s odvoláním na egyptské ministerstvo vnitra. K útoku se dosud nikdo nepřihlásil. Úřady předpokládají, že akci mají na svědomí islamisté, podobně jako při předchozích útocích, které si jen v letošním roce vyžádaly už desítky mrtvých z řad bezpečnostních sil. Většinu útoků provádějí skupiny hlásící se k radikální organizaci Islámský stát (IS).
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Kandidát na ministra zahraničí Kulhánek jednal s Babišem, sdělil mu své priority

Kandidát na ministra zahraničních věcí Jakub Kulhánek (ČSSD) ve čtvrtek ráno zhruba 45 minut jednal na úřadu vlády s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Své priority v úřadu chce nejdřív sdělit předsedovi vlády, řekl při příchodu. Po jednání s Babišem se novinářům vyhnul. Odpoledne Kulhánka na zámku v Lánech přijme prezident Miloš Zeman.

"Jak jsem se vyjadřoval pro média už předtím, nejdříve si chci promluvit s panem premiérem a s panem prezidentem," řekl Kulhánek. Náměstek ministra vnitra Kulhánek je druhou volbou vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) na ministra zahraničí, když se v úterý do čela úřadu odmítl vrátit Lubomír Zaorálek (ČSSD).

Zdroj: ČTK
Další zprávy