Podle Netanjahua Izrael v Pásmu Gazy zasáhl přes 1000 cílů a způsobil Hamásu vážné škody. Terčem útoků byly podle premiéra mimo jiné podzemní zařízení Hamásu, která zatím nebyla zcela zničena. Izraelská armáda uvedla, že při jejím dnešním útoku na síť tunelů Hamásu pod silnicí v Gaze spadly civilní domy, což si vyžádalo neúmyslné civilní oběti.
"Žádný terorista není imunní," poznamenal Netanjahu a doplnil, že armáda dělá co může, aby co nejvíce omezila civilní ztráty na životech.
"Bude to nějaký čas trvat. Je tu tlak, ale dostává se nám silné podpory zejména od Spojených států… Máme mezinárodní podporu a využíváme ji," řekl.
Násilí ve smíšených židovsko-arabských městech podle premiéra zesláblo. "Bude trvat, než se navrátí klid. Podnikáme kroky proti těm, kteří narušili mír. Chceme nejprve zastavit boje a poté rehabilitovat vztahy mezi Židy a Araby," řekl.
Zničení sídla novinářů v Gaze bylo legitimní, řekl Netanjahu
V dnešním rozhovoru s americkou televizí CBS News Netanjahu hájil sobotní nálet na výškovou budovu v Gaze, kde se nacházely mimo jiné kanceláře americké agentury The Associated Press (AP) a katarské televize Al-Džazíra.
Řekl, že v objektu měla "rozvědnou kancelář palestinská teroristická organizace, která plánuje a organizuje teroristické útoky proti izraelským civilistům". Budovu přitom označil za "naprosto legitimní cíl" a doplnil, že informace o sobotním útoku Izrael sdílel s americkými úřady. Izraelská armáda před zásahem lidi v budově varovala, aby se evakuovali.
Současná eskalace konfliktu je nejhorší od poslední války mezi Izraelem a Hamásem v roce 2014. Situace se výrazně zostřila v pondělí večer, když Hamás a další teroristická skupina Islámský džihád začaly z Pásma Gazy ostřelovat izraelské území, na což Izrael odpověděl masivními nálety.
Téměř týdenní boje si podle aktuální bilance vyžádaly životy nejméně 188 lidí v Pásmu Gazy a deset v Izraeli. Přeshraničním bojům předcházely několikadenní střety Palestinců s izraelskou policií v Jeruzalémě, městě s klíčovým významem pro obě strany.