Nejméně 26 lidí zemřelo po nehodě lodě u Hondurasu. V oblasti panovalo špatné počasí

ČTK ČTK
4. 7. 2019 7:37
Nejméně 26 osob zahynulo po převržení rybářské lodě v Atlantském oceánu u pobřeží Hondurasu. Dalších 47 osob se podařilo zachránit. Uvedl to mluvčí honduraských ozbrojených sil José Domingo Meza. Příčiny nejsou zatím známé, v oblasti je však velmi špatné počasí. Nehoda se řadí k nejhorším neštěstím na moři v zemi, napsala agentura Reuters.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ČTK

Podle agentury AP zahynulo 27 osob a 55 bylo zachráněno. Devět osob se stále pohřešuje.

V Hondurasu tento měsíc začala sezona lovu humrů, která trvá až do února. Na pobřeží země je proto množství rybářských lodí.

Meza dodal, že ve stejné oblasti se o několik hodin dříve převrhl jiný rybářský člun, ale všech 49 osob na palubě se podařilo zachránit.

Příjmy Hondurasu z vývozu humrů loni činily 46 milionů USD (více než jedna miliarda Kč). Většina humrů byla vyvezena do Spojených států.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 7 minutami

Kajakář Jiří Prskavec vyhrál po čisté finálové jízdě Světový pohár ve vodním slalomu v Praze. Vít Přindiš byl v Troji sedmý, Vavřinec Hradilek desátý.

Kajakář Jiří Prskavec vyhrál po čisté finálové jízdě Světový pohár ve vodním slalomu v Praze. Vít Přindiš byl v Troji sedmý, Vavřinec Hradilek desátý.

Kajakářka Antonie Galušková obsadila deváté místo. Jediná česká reprezentantka ve finálové desítce si připsala dotyky na třech brankách a zaostala 15 sekund za vítěznou Polkou Klaudií Zwolinskou.

Dvacetiletá Galušková ve svém prvním finále SP v kariéře zopakovala umístění ze semifinálové jízdy. Ve finále chyběla olympionička Kateřina Minařík Kudějová, jež v semifinále nadvakrát projížděla osmnáctou branku a skončila šestnáctá. Debutantka v seniorské reprezentaci Lucie Nesnídalová obsadila 23. příčku.

Zwolinská v Troji vyhrála už semifinále a nejlepší byla i v rozhodující jízdě. O necelé dvě sekundy za sebou nechala krajanku Natalii Pacierpnikovou, jež stejně jako ona předvedla čistou jízdu. Třetí skončila s odstupem 2,24 Australanka Jessica Foxová, která si připsala čtyři trestné sekundy.

Zdroj: ČTK
před 20 minutami

Silný vítr zastavil horní úsek kabinové lanovky na Sněžku

Silný vítr dnes kolem poledne zastavil horní úsek kabinové lanovky z Pece pod Sněžkou na Sněžku. Spodní úsek lanovky z Pece na Růžovou horu zůstal v provozu. Lanovka na Sněžku může jezdit do rychlosti větru 60 kilometrů v hodině, uvedli vlekaři na webu lanovky. Z Růžové hory se turisté mohou na Sněžku vydat pěšky, trasa měří 2,5 kilometru. V provozu je lanovka denně od 08:00 do 19:00. Provoz ostatních lanovek v Krkonoších vítr neomezil.

Lanovka na Sněžku se rozjela do letní sezony ve středu 12. května, a to po více než třech měsících odstávky dané epidemickými restrikcemi. Následně se ve východních Krkonoších do letní sezony rozjely také lanovky ze Špindlerova Mlýna na Medvědín a na Pláně, z Janských Lázní na Černou horu, z Velké Úpy na Portášky a z Herlíkovic na Žalý.

Zdroj: ČTK
Další zprávy