Foto: Velrybáři vyplouvají na moře. Japonské lodě vyrazily po 31 letech na lov velryb

Foto: Velrybáři vyplouvají na moře. Japonské lodě vyrazily po 31 letech na lov velryb
Komerční lov velryb byl v Japonsku oficiálně zakázán od roku 1988. V pondělí mohly lodě poprvé vyplout za jasným účelem legálně.
...
Lodě jsou vybavené zbraněmi na lov velkých mořských savců.
Podívejte se na video z vyplutí japonských lodí.
Foto: Reuters
Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
Aktualizováno 2. 7. 2019 10:19
V pondělí z přístavu Kuširo na japonském ostrově Hokkaidó vyplulo prvních pět lodí na lov velryb. Japonsko 1. července obnovilo po 31 letech komerční lov těchto mořských savců. Lodě vypluly do pobřežních vod, kde se zaměřují hlavně na plejtváky malé. V Japonsku je konzumace velrybího masa tradicí, která byla částečně přerušena v roce 1988 poté, co kvůli zmenšující se populaci velryb uvalila Mezinárodní velrybářská komise (IWC) na jejich lov moratorium. Japonsko i tak dál lovilo velryby údajně pro vědecké účely, tedy v menší míře.
 

Právě se děje

před 2 minutami

V Brně uhořeli čtyři lidé během nočního požáru železničního vagonu

Při požáru železničního vagonu v Brně uhořeli v noci na dnešek čtyři lidé. ČTK to řekl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška. Podle něj vagon plný odpadu zřejmě sloužil jako noclehárna pro bezdomovce. Hasiči označují požár za jeden z nejtragičtějších na jižní Moravě za posledních pět let.

Hasiči dostali informaci o požáru v blízkosti Široké ulice kolem 00:30. "Museli jsme natáhnout asi 200 metrů dlouhé hadicové vedení, abychom se k požáru dostali. Plameny zasáhly starý odstavený železniční vagon mimo kolejiště, který zřejmě sloužil jako noclehárna pro bezdomovce," uvedl Mikoška.

Zdroj: ČTK
Další zprávy