Excentrický blonďák inzultoval i dítě. Kariéra Borise Johnsona obrazem

Kandidát na nového britského premiéra Boris Johnson.
V době, kdy byl starostou Londýna, si připsal plusové body za úspěšnou organizaci letních olympijských her v roce 2012. Jenže řada lidí si pamatuje také jeden konkrétní nepříliš lichotivý okamžik. Johnson se měl na kladce svézt do Victoria Parku, jednoho z míst oslav. Zůstal ale viset na půl cesty a organizátorům trvalo asi pět minut, než se ho podařilo sundat.
Po Londýně Johnson často jezdí na kole.
Ostatně jako starosta podpořil projekt sdílení jízdních kol. Londýňané tento program znají pod přezdívkou "Boris Bikes", tedy Borisova kola.
...
Foto: ČTK
hel dap hel, dap
Aktualizováno 23. 7. 2019 13:14
Britského politika, který má za sebou kariéru novináře, londýnského starosty a ministra zahraničí, považují někteří za populistu žíznícího po moci. Další obdivují jeho charisma a schopnost oslovit voliče. Boris Johnson se nyní stal novým šéfem britských konzervativců a bude příštím premiérem Spojeného království. Ve stranickém hlasování porazil ministra zahraničí Jeremyho Hunta. Připomeňte si slavné okamžiky Johnsonovy politické kariéry.
Bývalý britský ministr zahraniční Boris Johnson má největší šanci stát se premiérem. Podívejte se na 10 nezapomenutelných okamžiků s ním. | Video: Asociated Press
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Trump propustil Albrightovou a další z poradního orgánu Pentagonu

Americký prezident Donald Trump pokračuje necelé dva měsíce před koncem svého mandátu v personálních změnách na ministerstvu obrany. Podle zdrojů časopisu Foreign Policy zbavil funkce několik vysoce postavených činitelů z Odboru obranné politiky (DPB), což je externí poradní orgán ministerstva. Mezi nimi byla například Madeleine Albrightová, česká rodačka, jež byla první ženou, která stála v čele americké diplomacie v letech 1997 až 2001. Zprávy o personálních změnách následně potvrdilo i ministerstvo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy