Nejdůvěryhodnějším médiem v Česku je dle průzkumu ČT. Aktuálně.cz se drží na špičce

Zahraničí Zahraničí
Aktualizováno 16. 6. 2020 12:58
Společný průzkum agentury Reuters a britské Oxfordské univerzity označil za nejdůvěryhodnější médium v České republice Českou televizi.
Ilustrační snímek
Ilustrační snímek | Foto: Lukáš Bíba

Výzkum českých médií je součástí analýzy zpravodajství ve čtyřiceti zemích, na průzkumu se podílela také agentura na výzkum veřejného mínění YouGov.

V žebříčku nazvaném Brand Trust Scores se uvádí, že České televizi věří 62 procent lidí. Na druhé straně jí však nevěří 19 procent. Na druhém místě jsou regionální a místní deníky, které se těší důvěře 61 procent oslovených čtenářů. Třetí je Český rozhlas s důvěrou šedesáti procent.

Pak následují Hospodářské noviny a server iDnes.cz: oběma věří shodně 56 procent dotázaných. Webu Seznam Zprávy 54 procent a serveru Aktuálně.cz 53 procent. Následují Televize Prima (51 procent) a deník Mladá fronta Dnes (50 procent). Na posledním místě ze sledovaných médií je deník Blesk s 16 procenty.

"Nový průzkum ukazuje klesající důvěru médiím, ale i rostoucí ochotu platit za digitální obsah. V Česku průzkum potvrdil, že nejvyšší důvěře se těší veřejnoprávní média," uvedl na Twitteru mediální analytik Václav Štětka.

V průzkumu je Česko mezi 40 zeměmi - včetně Keni či Filipín - jedinou, kde online zpravodajství stále konzumuje více lidí na počítačích a noteboocích než v telefonech.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 49 minutami

Ruský odsouzený v souvislosti s protiválečnou kresbou jeho dcery byl zadržen v Minsku

Ruský otec, kterého soud tento týden poslal na dva roky do vězení v souvislosti s protiválečnou kresbou jeho dcery, byl zadržen v Minsku, informovalo několik ruských informačních kanálů působících v emigraci, mezi nimi například Sota. Alexej Moskaljov krátce před vynesením rozsudku utekl z domácího vězení.

Advokát Moskaljova Dmitrij Zachvatov na sociálních sítích napsal, že nemá kontakt se svým klientem, potvrdit informace o jeho zadržení nemůže, ale podle všeho tomu tak je. Moskaljova zadrželi podle ruských informačních kanálů pravděpodobně kvůli tomu, že si v bytě, kde se skrýval před pronásledováním, zapnul mobilní telefon.

Otec samoživitel z města Jefremov se do problémů se zákonem dostal původně poté, co jeho dospívající dcera Maša loni na jaře ve škole nakreslila obrázek proti ruské invazi na Ukrajině. Vyšetřovatelé ho později obžalovali kvůli protiválečným komentářům na sociálních sítích a do vyřešení případu mu úřady nařídily zůstat v domácím vězení. Soud ho v úterý poslal za mříže za diskreditaci ruské armády, za což bývají v Rusku trestáni lidé, kteří dají najevo odpor vůči válce na Ukrajině. Maša skončila v dětském domově a komise pro záležitosti nezletilých žádá, aby jejího otce soud zbavil rodičovských práv.

Zdroj: ČTK
Další zprávy