Nejdůvěryhodnějším médiem v Česku je dle průzkumu ČT. Aktuálně.cz se drží na špičce

Zahraničí Zahraničí
Aktualizováno 16. 6. 2020 12:58
Společný průzkum agentury Reuters a britské Oxfordské univerzity označil za nejdůvěryhodnější médium v České republice Českou televizi.
Ilustrační snímek
Ilustrační snímek | Foto: Lukáš Bíba

Výzkum českých médií je součástí analýzy zpravodajství ve čtyřiceti zemích, na průzkumu se podílela také agentura na výzkum veřejného mínění YouGov.

V žebříčku nazvaném Brand Trust Scores se uvádí, že České televizi věří 62 procent lidí. Na druhé straně jí však nevěří 19 procent. Na druhém místě jsou regionální a místní deníky, které se těší důvěře 61 procent oslovených čtenářů. Třetí je Český rozhlas s důvěrou šedesáti procent.

Pak následují Hospodářské noviny a server iDnes.cz: oběma věří shodně 56 procent dotázaných. Webu Seznam Zprávy 54 procent a serveru Aktuálně.cz 53 procent. Následují Televize Prima (51 procent) a deník Mladá fronta Dnes (50 procent). Na posledním místě ze sledovaných médií je deník Blesk s 16 procenty.

"Nový průzkum ukazuje klesající důvěru médiím, ale i rostoucí ochotu platit za digitální obsah. V Česku průzkum potvrdil, že nejvyšší důvěře se těší veřejnoprávní média," uvedl na Twitteru mediální analytik Václav Štětka.

V průzkumu je Česko mezi 40 zeměmi - včetně Keni či Filipín - jedinou, kde online zpravodajství stále konzumuje více lidí na počítačích a noteboocích než v telefonech.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Policisté našli tělo jednoho z pohřešovaných mladíků, utopil se v Sázavě

Potápěči našli v neděli dopoledne v řece Sázavě na Kutnohorsku tělo jednoho z mladíků, po nichž od čtvrtka pátrali. Byla nařízena soudní pitva. Druhého chlapce policie stále hledá, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.

"Dnes v dopoledních hodinách potápěči z poříčního oddělení Labe nalezli tělo utonulého šestnáctiletého mladíka v řece za jezem u Soběšína. O jeho nálezu jsme již vyrozuměli rodiče. Po druhém chlapci potápěči stále pátrají," uvedla mluvčí.

Chlapci ve věku 15 a 16 let se ztratili poblíž Masarykova tábora YMCA nedaleko Soběšína. Jejich zmizení bylo ohlášeno v noci na čtvrtek, dosavadní pátrací akce byly neúspěšné. Do hledání se kromě potápěčů zapojili i psovod a vrtulník s termovizí. Prohledávali řeku od místa, kde byli chlapci viděni naposledy, až k Českému Šternberku. Po pohřešovaných mladících bylo zároveň vyhlášeno celostátní pátrání.

Kromě toho v sobotu policisté prohledávali řeku Sázavu také u kempu Cíl v Sázavě na Benešovsku. Hledali šestapadesátiletého muže, který se šel v pátek vykoupat a od té doby byl pohřešovaný. Tělo našel potápěč zhruba po dvou hodinách pod hladinou řeky poblíž kempu.

Zdroj: ČTK
před 7 minutami

Stovky lidí vyrazily za koupáním k Brněnské přehradě, na místě hrozí dopravní kolaps

U Brněnské přehrady kvůli velkému množství aut hrozí kolaps dopravy, lidé by měli využít k přepravě městské hromadné dopravy. V tiskové zprávě to uvedl mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem. Podle něj strážníci museli řešit desítky dopravních přestupků.

Situace byla komplikovaná už v sobotu. "Kvůli silnému provozu doprava na některých místech úplně zkolabovala. Například v Hrázní ulici stála auta ve velmi dlouhé koloně a situaci komplikovala nevhodně odstavená vozidla po obou stranách silnice," uvedl Ghanem.

"Rádi bychom požádali návštěvníky celé rekreační oblasti, aby nejezdili autem a místo toho využili městskou hromadnou dopravu, která je doveze až k Přístavní ulici. V opačném případě je možné, že odpolede a v podvečer budou silnice u přehrady neúnosně přetížené," upozornil Ghanem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy