Nejdůvěryhodnějším médiem v Česku je dle průzkumu ČT. Aktuálně.cz se drží na špičce

Zahraničí Zahraničí
Aktualizováno 16. 6. 2020 12:58
Společný průzkum agentury Reuters a britské Oxfordské univerzity označil za nejdůvěryhodnější médium v České republice Českou televizi.
Ilustrační snímek
Ilustrační snímek | Foto: Lukáš Bíba

Výzkum českých médií je součástí analýzy zpravodajství ve čtyřiceti zemích, na průzkumu se podílela také agentura na výzkum veřejného mínění YouGov.

V žebříčku nazvaném Brand Trust Scores se uvádí, že České televizi věří 62 procent lidí. Na druhé straně jí však nevěří 19 procent. Na druhém místě jsou regionální a místní deníky, které se těší důvěře 61 procent oslovených čtenářů. Třetí je Český rozhlas s důvěrou šedesáti procent.

Pak následují Hospodářské noviny a server iDnes.cz: oběma věří shodně 56 procent dotázaných. Webu Seznam Zprávy 54 procent a serveru Aktuálně.cz 53 procent. Následují Televize Prima (51 procent) a deník Mladá fronta Dnes (50 procent). Na posledním místě ze sledovaných médií je deník Blesk s 16 procenty.

"Nový průzkum ukazuje klesající důvěru médiím, ale i rostoucí ochotu platit za digitální obsah. V Česku průzkum potvrdil, že nejvyšší důvěře se těší veřejnoprávní média," uvedl na Twitteru mediální analytik Václav Štětka.

V průzkumu je Česko mezi 40 zeměmi - včetně Keni či Filipín - jedinou, kde online zpravodajství stále konzumuje více lidí na počítačích a noteboocích než v telefonech.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy