Nedaleko Berlína shořela nouzová ubytovna pro uprchlíky

ČTK ČTK
25. 8. 2015 7:54
Podle policie se s největší pravděpodobností jednalo o žhářství.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Nauen - V německém městě Nauen ve spolkové zemi Braniborsko v noci na úterý shořela chystaná nouzová ubytovna pro žadatele o azyl.

Podle policie se s největší pravděpodobností jednalo o žhářství, informovala agentura DPA.

Hasiči k požáru sportovní haly v Nauenu dorazili v době, kdy už byla celá budova v plamenech a nebylo možné ji uhasit. Rozhodli se proto nechat požár pod kontrolou dohořet. V tělocvičně připravované pro ubytování uprchlíků zatím nikdo nebydlel, nikdo tak neutrpěl zranění.

Ve městě Nauen, které leží necelých 20 kilometrů západně od Berlína, došlo letos k několika demonstracím proti zřízení ubytovny pro žadatele o azyl.

Policie proto považuje za pravděpodobnou příčinu vzniku požáru právě žhářský útok. Technickou závadu sice zatím nevyloučila, ale je prý krajně nepravděpodobná.

Vyhořelá sportovní hala patřila místní střední škole. Její vedení v červenci oznámilo, že tělocvičnu od září do konce roku poskytne uprchlíkům. Po zprovoznění obytných kontejnerů v nedalekých obcích Schönwalde a Dallgow-Döberitz se měla hala vrátit svému původnímu účelu.

V Německu v poslední době žháři zapálili několik budov určených pro ubytování uprchlíků, například v jihoněmeckém Weissachu či v saské Míšni.

Podle vládní prognózy dorazí letos do Německa až 800 000 běženců, což je čtyřnásobek proti roku 2014.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Obránce Jeřábek dal v KHL dva góly a byl strůjcem výhry Podolsku

Jakub Jeřábek se po dvou letech opět zapsal v Kontinentální hokejové lize mezi střelce. Obránce, který se v létě vrátil ze zámoří do Viťazu Podolsk, se v domácím utkání s Čerepovcem trefil hned dvakrát, připsal si i asistenci a velkou měrou se podílel na výhře 4:1. Na jediný gól poražených přihrál další český bek Libor Šulák.

Brankář Marek Langhamer dlouho držel čisté konto a naději Chabarovsku na vítězství v Minsku, ale tři vteřiny před koncem prodloužení mu vstřelil jediný gól zápasu Kanaďan Marc-Andre Gragnani. Český brankář předtím zneškodnil 17 střel domácích hráčů.

před 1 hodinou

Americká centrální banka snížila základní úrok o čtvrt procenta

Americká centrální banka (Fed) dnes podle očekávání snížila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu do rozpětí 1,75 až 2,00 procenta. Snaží se tak podpořit ekonomiku Spojených států, která se potýká s negativními důsledky slabšího globálního hospodářského růstu a obchodní války mezi Washingtonem a Pekingem.

před 2 hodinami

K Bermudám se blíží hurikán Humberto, udeřit má na sever ostrovů

Obyvatelé Bermud se připravují na příchod hurikánu Humberto, který by souostroví vzdálené asi tisíc kilometrů východně od amerického pobřeží mohl zasáhnout ve středu večer místního času (ve čtvrtek časně ráno SELČ). Lidé zabedňují okna svých domů, obchody se zavírají, doprava se zastavila a zdravotnická zařízení jsou v pohotovosti. Bermudská vláda povolala na pomoc příslušníky armádního sboru. Humberto, který byl ještě před třemi dny tropickou bouří, už se na pětistupňové hurikánové škále dostal na třetí stupeň. Informace Národního střediska pro hurikány (NHC) hovoří o tom, že střed živlu se pohybuje asi 300 kilometrů západně od Bermud a míří k ostrovům rychlostí kolem 26 kilometrů za hodinu.

Další zprávy