Nedaleko Berlína shořela nouzová ubytovna pro uprchlíky

ČTK ČTK
25. 8. 2015 7:54
Podle policie se s největší pravděpodobností jednalo o žhářství.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Nauen - V německém městě Nauen ve spolkové zemi Braniborsko v noci na úterý shořela chystaná nouzová ubytovna pro žadatele o azyl.

Podle policie se s největší pravděpodobností jednalo o žhářství, informovala agentura DPA.

Hasiči k požáru sportovní haly v Nauenu dorazili v době, kdy už byla celá budova v plamenech a nebylo možné ji uhasit. Rozhodli se proto nechat požár pod kontrolou dohořet. V tělocvičně připravované pro ubytování uprchlíků zatím nikdo nebydlel, nikdo tak neutrpěl zranění.

Ve městě Nauen, které leží necelých 20 kilometrů západně od Berlína, došlo letos k několika demonstracím proti zřízení ubytovny pro žadatele o azyl.

Policie proto považuje za pravděpodobnou příčinu vzniku požáru právě žhářský útok. Technickou závadu sice zatím nevyloučila, ale je prý krajně nepravděpodobná.

Vyhořelá sportovní hala patřila místní střední škole. Její vedení v červenci oznámilo, že tělocvičnu od září do konce roku poskytne uprchlíkům. Po zprovoznění obytných kontejnerů v nedalekých obcích Schönwalde a Dallgow-Döberitz se měla hala vrátit svému původnímu účelu.

V Německu v poslední době žháři zapálili několik budov určených pro ubytování uprchlíků, například v jihoněmeckém Weissachu či v saské Míšni.

Podle vládní prognózy dorazí letos do Německa až 800 000 běženců, což je čtyřnásobek proti roku 2014.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Sanders v průzkumu dále sílí, Bidenovi přebírá černošské voliče

Americký senátor Bernie Sanders si v průzkumu upevnil vedení v boji o prezidentskou nominaci Demokratické strany. Svému rivalovi Joe Bidenovi navíc přebírá černošské voliče, kteří dosud bývalého viceprezidenta upřednostňovali. Vyplývá to z průzkumu veřejného mínění společnosti Ipsos, jehož výsledky dnes zveřejnila agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Producent Weinstein skončil po odsuzujícím verdiktu v nemocnici

Bývalému filmovému producentovi Harveymu Weinsteinovi se cestou od soudu do vězení přitížilo a musel být převezen do nemocnice. Stalo se tak poté, co jej porota v pondělí uznala vinným ze sexuálního napadení a z lehčí formy znásilnění, za což mu hrozí až 29letý trest vězení. Dnes o tom informovala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy