Útoky v Sasku pokračují. Radikálové napadli uprchlický tábor

ČTK ČTK
23. 8. 2015 9:04
Skupina krajně pravicových radikálů házela na zařízení pro migranty lahve nebo petardy.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Berlín - Před uprchlickým centrem v saském Heidenau se druhou noc po sobě odehrály výtržnosti. Ze skupiny asi 150 krajně pravicových demonstrantů létaly lahve a petardy, informovala v noci na neděli agentura DPA. Policie pak nastoupila s ochrannými štíty a začala ulici vyklízet.

Pravicoví radikálové předtím v polabském městě poblíž Drážďan stáli naproti přibližně 150 levicových demonstrantů. Obě strany oddělovala hlavní silnice. Dav příznivců krajní pravice podle listu Sächsische Zeitung skandoval nacistický pozdrav Sieg Heil a hesla jako například Pryč s cizinci.

"Byly to podobné scény jako z předešlé noci," citoval prohlášení policejního mluvčího portál spiegel.de. Dodal, že výtržníci proti policistům podnikali masivní a očividně organizované útoky. Mluvčí prozatím nesdělil, kolik lidí utrpělo zranění a zda byl někdo zadržen. Tyto informace budou oficiálně známé až v průběhu dne.

Do sobotního večera do uprchlického zařízení přišlo zhruba 120 nových uprchlíků ve čtyřech autobusech, které bez problémů projely až k budově.

Předchozí noc lidé protestovali proti očekávanému příjezdu asi 250 běženců do uprchlického centra. Přístupovou cestu k objektu, bývalému obchodu se stavebninami, zablokovalo několik stovek lidí, kteří slovně uráželi uchazeče o azyl a házeli po policistech kameny, lahve a petardy. Protest si vyžádal 31 zraněných policistů a neupřesněný počet zraněných demonstrantů.

Německo se letos potýká s mimořádnou uprchlickou vlnou. Podle vládní prognózy dorazí letos do země až 800 tisíc běženců, což je čtyřnásobek proti roku 2014. Nejpočetnější skupinou jsou Syřané. Příliv běženců vyvolává i napětí v německé společnosti. Přibývá případů, kdy se ubytovny pro uprchlíky staly terčem žhářského útoku.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy