Záchranáři našli vrak nepálského letadla. Nikdo z cestujících ani posádky nepřežil

Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
Aktualizováno 24. 2. 2016 10:36
V nepálských horách havarovalo letadlo s 23 lidmi, neštěstí nikdo z nich nepřežil. Mezi pasažéry byli dva cizinci, tříčlenná posádka a dvě děti. Letadlo ztratilo kontakt s kontrolní věží několik minut po startu. Pátrací týmy už našly jeho vrak.
Letadlo patřící společnosti Tara Air. Ilustrační foto.
Letadlo patřící společnosti Tara Air. Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Káthmándú - V nepálských horách havarovalo letadlo s 23 lidmi na palubě. Pátracím týmům se podařilo najít jeho vrak, neštěstí nikdo nepřežil.

"Rozbilo se na kousky," sdělil jeden z místních policistů agentuře Reuters. "Nikdo nepřežil."

Mezi pasažéry byli dva cizinci, tříčlenná posádka a dvě děti. K 20 cestujícím patřili dva cizinci, jeden byl z Kuvajtu a druhý z Číny.

Původně pohřešovaný stroj byl nalezen v zalesněné oblasti severně od turistického města Pokhara, odkud měl namířeno do Džomsomu. Let trvá zhruba 20 minut, ale letadlo ztratilo s kontrolní věží kontakt už několik minut po startu, který byl v 7:50 místního času.

Intenzivní pátrací a záchranná operace trvala čtyři hodiny. Místní úřady sdělily, že stroj byl při dopadu zcela zničen vzniklým požárem. Trosky jsou prý rozesety v okruhu asi 200 metrů.

Havarovaným letounem je kanadský Twin Otter, který je uzpůsoben ke startům a přistáním na krátkých ranvejích

Společnost Tara Air, jíž letadlo patřilo, oznámila, že v době startu bylo počasí vhodné k letu na celé trase. Šéf místní policie sdělil, že svědci z malé horské vesnice slyšeli ráno silný výbuch a vydali se k místu.

List The Himalayan píše, že příčina pádu letadla není jasná. V úterý prý bylo v oblasti zataženo, ale viditelnost byla asi pět kilometrů. Pilot při posledním kontaktu s řídící věží hlásil, že let probíhá normálně.

Letiště Jomsom je často označováno jako jedno z nejnebezpečnějších na světě. Leží ve výšce 2682 metrů nad mořem a má jedinou asfaltovou dráhu. Je výchozí branou pro zahraniční milovníky treku, kteří odtud vyrážejí do oblasti hory Annapurna, i hinduistických poutníků.

 

Právě se děje

před 56 minutami

Ptačí chřipka se v druhém chovu firmy Moras na Pardubicku nepotvrdila

Nákaza ptačí chřipkou ve druhém chovu firmy Moras v Moravanech na Pardubicku se nepotvrdila, 120 000 kusů brojlerů se nemusí utratit, oznámil ředitel krajské veterinární správy Josef Boháč. Podnik Moras má chovy ještě ve tři kilometry vzdálených Slepoticích, kde se u krůt v pondělí nákaza ptačí chřipkou potvrdila.

Ve vedlejších halách ve Slepoticích jsou brojleři, virem nakažení nejsou. Protože jsou ale v ohnisku nákazy, veterináři přikázali jejich usmrcení. Je tam zhruba 140 000 kusů drůbeže, odhadem 400 tun. Vybíjení drůbeže tam začalo v pondělí večer a potrvá zřejmě do pátku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy