Na východě Ruska začaly volby, v cizině už hlasovalo 30 tisíc lidí

ČTK ČTK
Aktualizováno 17. 3. 2018 21:47
Na Čukotce a Kamčatce na východě Ruska začaly v neděli ráno místního času (dnes večer SEČ) prezidentské volby, jejichž začátek se bude přes jedenáct časových pásem postupně přesouvat až do nedělní sedmé hodiny ranní SEČ, kdy se otevřou volební urny v nejzápadnější Kaliningradské oblasti. Poslední ruští voliči tam odevzdají hlas v neděli v 19:00 SEČ, krátce nato se očekávají první odhady výsledků. Výsledek voleb je podle všeobecného mínění předem jasný: jednoznačným favoritem je Vladimir Putin. Tisíce Rusů žijících, pracujících nebo odpočívajících v zahraničí už hlasovaly, podle agentury TASS mimo Rusko odevzdalo hlas do dnešního večera kolem 30 000 ruských občanů.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Nováček Granada dál stíhá ve španělské lize vedoucí Real

Nováček španělské fotbalové ligy Granada porazila Pamplonu 1:0 a v tabulce je druhá o bod za Realem Madrid. "Bílý balet" ji v minulém kole v souboji o první místo zdolal 4:2. Na čtyřbodový rozdíl může Granadě znovu odskočit v sobotním utkání na Mallorce.

O vítězství Granady nad Pamplonou rozhodl v 38. minutě hlavičkou po standardní situaci portugalský obránce Domingos Duarte, který skóroval i před dvěma týdny proti Realu.

Další zprávy