Na Floridě rezignoval zástupce místního šerifa. Nezasáhl při střelbě na střední škole

ČTK Zahraničí ČTK, Zahraničí
Aktualizováno 23. 2. 2018 9:56
Zástupce šerifa místního okresu Broward na Floridě Scot Peterson byl jediným zástupcem ozbrojených složek na místě. Proti střelci ale nijak nezasáhl.
Místo činu záhy po útoku střelce.
Místo činu záhy po útoku střelce. | Foto: ČTK

Washington - Zástupce šerifa místního okresu Broward na Floridě Scot Peterson rezignoval poté, co vyšlo najevo, že minulý týden nezasáhl během střelby na střední škole ve městě Parkland. Informovala o tom agentura Reuters. 

Peterson byl přitom jediným zástupcem bezpečnostních složek na místě. Při masakru, který měl na svědomí bývalý student školy Nikolas Cruz, zemřelo 17 lidí.

Podle šerifa Scotta Israela dorazil Peterson k budově kampusu, v níž se střílelo, minutu a půl po začátku střelby. Během šestiminutového vraždění však nadále zůstal stát před budovou a nezasáhl. "Jít dovnitř, najít vraha, zabít vraha," řekl šerif na otázku, co měl jeho zástupce učinit. Důkazem jeho nečinnosti je prý video, které Israel odmítl zveřejnit. 

"Cítím se zničený. Je mi špatně od žaludku. On tam nešel," dodal Israel k selhání policisty. Israel byl prý na základě svých zjištění připraven postavit Petersona mimo službu. Zástupce jej ale předešel a rezignoval na funkci.

Podle britského zpravodajského serveru BBC ale zatím svému bývalému nadřízenému nepodal žádné vysvětlení, proč proti střelci nezasáhl. Podle americké televize CNN přitom Peterson nebyl problémovým zaměstnancem. Funkci zástupce šerifa vykonával od roku 1985. Předtím sloužil také v americké armádě, napsala CNN.

Video: "Abych viděl dceru, musím na hřbitov!" Trump si vyslechl blízké obětí masakru

Příbuzní obětí a studenti, kteří přežili vraždění na střední škole ve floridském Parklandu, se setkali s prezidentem Donaldem Trumpem. | Video: Reuters
 

Právě se děje

před 6 hodinami

Brno už prodalo na imaginární zápas lístky za milion korun

Fotbalová Zbrojovka Brno už prodala na imaginární zápas se Slavií na pomoc v boji s novým koronavirem vstupenky v hodnotě milion korun. Momentálně druholigový klub si dal za cíl virtuálně vyprodat někdejší slavný stadion za Lužánkami, kam v říjnu 1996 přišlo na zápas s Pražany 44.120 diváků, což je dosud nejvyšší návštěva v české lize.

Výtěžek z prodeje virtuálních lístků získá brněnská Fakultní nemocnice v Bohunicích na boj s nemocí COVID-19. Do akce se zapojila i Slavia. Podle brněnského klubu fanoušci koupili zatím pět tisíc lístků, které se prodávají za 200 korun.

V Česku si fanoušci mohou kupovat virtuální lístky i na další dva zápasy. Olomouc si připomíná slavné utkání s Realem Madrid a Jablonec pak v neděli imaginárně "odehraje" podještědské derby s Libercem. Výtěžek poputuje rovněž do tamních nemocnic.

Další zprávy