reklama
 
 

Musím na hřbitov, abych viděl svoje dítě. Trump čelil po masakru na Floridě rozhořčeným pozůstalým

22. 2. 2018 12:23
Příbuzní obětí a studenti, kteří přežili vraždění na střední škole ve floridském Parklandu, se setkali s prezidentem Donaldem Trumpem. | Video: Reuters |  01:29
Příbuzní obětí a studenti, kteří přežili vraždění na střední škole ve floridském Parklandu, se setkali s americkým prezidentem Donaldem Trumpem. V emotivních projevech popisovali, jak se po masakru cítí a proč požadují zákaz držení zbraní i zvýšení bezpečnosti na školách v USA.

Washington - Americký prezident Donald Trump mluvil ve středu se studenty, kteří přežili střelbu na střední škole ve floridském Parklandu, i s příbuznými obětí. Devatenáctiletý Nikolas Cruz tam před týdnem zastřelil celkem 17 lidí. Na setkání dorazili i rodiče dětí, které v minulosti zemřely při jiných školních masakrech v USA. 

Setkání bylo plné emotivních prohlášení a také hořkosti pozůstalých nad politickou neochotou v USA omezit dostupnost zbraní. Donald Trump se k tomuto řešení taky nekloní. Na středeční schůzi se nechal slyšet, že řádění střelce mohl zabránit ozbrojený učitel.

Americký prezident si vysloužil kritiku také za seznam poznámek k diskusi, s kterým ho zachytili fotografové. Na seznamu měl přímo vypsáno několik empatických komentářů, které měly podtrhnout Trumpův soucit s oběťmi floridského masakru.

VIDEO: Útok střelce na škole ve floridském Parklandu.

Viděl jsem mrtvá těla a všude kolem nich krev. Studenti popsali útok v americké škole. | Video: Reuters, Asociated Press |  01:51

autoři: ČTK, Zahraničí | 22. 2. 2018 12:23

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama