Mexická policie zadržela ministrova vraha, jednoho z nejhledanějších zločinců země

ČTK ČTK
14. 10. 2015 17:58
Daniel Riestra je zodpovědný za většinu kriminální činnosti ve městě Guadalajara, které je metropolí státu Jalisco. Vrah ministra kultury byl na seznamu 122 zločinců, jejichž dopadení si mexická vláda vytkla jako prioritu v tažení proti drogovým kartelům.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Mexiko - Mexická policie zadržela Daniela Riestru, který byl jedním z nejhledanějších mužů v Mexiku a který je podle úřadů zodpovědný za násilnosti v západomexickém státě Jalisco. Riestra podle prokuratury stál mimo jiné za vraždou tamního státního ministra kultury Josého de Jesúse Gallegose v roce 2013.

Riestra byl dopaden nedaleko Cancúnu, když se plavil nedaleko břehů populárního turistického ostrova Isla Mujeres. Riestra byl na seznamu 122 zločinců, jejichž dopadení si mexická vláda vytkla jako prioritu v tažení proti drogovým kartelům.

Policie neupřesnila, k jaké zločinecké organizaci Riestra patří, uvedla jen, že je zodpovědný za většinu kriminální činnosti ve městě Guadalajara, které je metropolí státu Jalisco. BBC poznamenala, že tato oblast patří pod kontrolu kartelu Jalisco Nueva Generación. Ten sice není tak vlivný jako konkurenční kartely Zetas či Sinaloa, svou sílu ale demonstroval například letos v květnu, kdy sestřelil vojenskou helikoptéru. Při útoku tehdy zahynulo šest vojáků.

 

Právě se děje

Další zprávy