reklama
 
 

Mexiko odhalilo na hranici s USA tajný tunel pašeráků drog

3. 8. 2015 19:45
Tunel je podle policie dílem nechvalně proslulého drogového kartelu ze státu Sinaloa.

Mexiko - Mexické úřady odhalily v pohraničním městě Tijuana tunel, kterým chtěl drogový kartel pašovat drogy do Spojených států. Podzemní tunel o délce 123 metrů měl koleje, světla a ventilaci. Informovala o tom dnes stanice BBC s odvoláním na místní policii.

Tunel je podle policie dílem nechvalně proslulého drogového kartelu ze státu Sinaloa. Jeho šéf Joaquín Guzmán přezdívaný "El Chapo" (Prcek) zmizel nedávno z věznice, a to 1,5 kilometru dlouhým tunelem, který vedl přímo z jeho cely. Pátrají po něm tisíce policistů, pomáhají jim i USA.

Krátce před jeho útěkem mexická generální prokuratura vydala příkaz k vydání narkobarona Guzmána do Spojených států. V USA Guzmán čelí obvinění z praní špinavých peněz a zločinného spolčení ve snaze dovézt do země kokain a distribuovat ho na americkém trhu.

Guzmán, který z vězení už jednou v roce 2001 uprchl, je šéfem drogového kartelu Sinaloa. Jeho kartel kontroluje velkou část obchodů s kokainem, marihuanou a metamfetaminem i přímo ve Spojených státech.

autor: ČTK | 3. 8. 2015 19:45

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama