Kvůli útěku drogového bosse bylo v Mexiku zatčených dalších 13 lidí

ČTK ČTK
19. 9. 2015 10:50
V souvislosti s červencovým útěkem šéfa jednoho z nejmocnějších drogových kartelů bylo zadrženo dalších třináct lidí. Kromě dozorců je mezi nimi i bývalý ředitel věznice. Celkem tak úřady zatkly již dvacet osob. Drogový boss Joaquín Guzmán se z věznice z vysokým stupněm ostrahy prokopal ven a zmizel beze stopy.
Joaquín Guzmán
Joaquín Guzmán | Foto: ČTK

Mexiko - Mexické úřady zadržely dalších třináct lidí v souvislosti s červencovým útěkem drogového bosse Joaquína Guzmána z vězení. Mezi zatčenými je i bývalý ředitel věznice z vysokou ostrahou, odkud Guzmán uprchl, a vládní úřednice, která byla v minulosti pověřena dohledem nad mexickými káznicemi, informovala agentura AP.

Kromě nich bylo zadrženo i jedenáct vězeňských dozorců. Počet lidí zatčených kvůli útěku proslulého drogového bosse tímto stoupl na dvacet. Jména zatčených lidí nejsou v prohlášení federálního prokurátora uvedena.

Šéfovi jednoho z nejmocnějších drogových kartelů Sinaloa se podařilo za dramatických okolností uprchnout z věznice s nejvyšším stupněm ostrahy, která stojí nedaleko mexické metropole. Guzmán, přezdívaný kvůli své malé postavě Prcek, se 22. července podzemním tunelem prokopal ven a beze stopy zmizel.

Americké úřady vypsaly v srpnu odměnu za informace vedoucí ke zločincově dopadení. Kdo prozradí Guzmánův úkryt, může se těšit na pět milionů dolarů (asi 120 milionů korun). Guzmán byl vězněn i v minulosti, uprchnout se mu však podařilo už jednou v roce 2001. Znovu byl dopaden loni v únoru. Jeho kartel Sinaloa kontroluje velkou část obchodů s kokainem, marihuanou a metamfetaminem v USA.

 

Právě se děje

Další zprávy