Kvůli útěku drogového bosse bylo v Mexiku zatčených dalších 13 lidí

ČTK ČTK
19. 9. 2015 10:50
V souvislosti s červencovým útěkem šéfa jednoho z nejmocnějších drogových kartelů bylo zadrženo dalších třináct lidí. Kromě dozorců je mezi nimi i bývalý ředitel věznice. Celkem tak úřady zatkly již dvacet osob. Drogový boss Joaquín Guzmán se z věznice z vysokým stupněm ostrahy prokopal ven a zmizel beze stopy.
Joaquín Guzmán
Joaquín Guzmán | Foto: ČTK

Mexiko - Mexické úřady zadržely dalších třináct lidí v souvislosti s červencovým útěkem drogového bosse Joaquína Guzmána z vězení. Mezi zatčenými je i bývalý ředitel věznice z vysokou ostrahou, odkud Guzmán uprchl, a vládní úřednice, která byla v minulosti pověřena dohledem nad mexickými káznicemi, informovala agentura AP.

Kromě nich bylo zadrženo i jedenáct vězeňských dozorců. Počet lidí zatčených kvůli útěku proslulého drogového bosse tímto stoupl na dvacet. Jména zatčených lidí nejsou v prohlášení federálního prokurátora uvedena.

Šéfovi jednoho z nejmocnějších drogových kartelů Sinaloa se podařilo za dramatických okolností uprchnout z věznice s nejvyšším stupněm ostrahy, která stojí nedaleko mexické metropole. Guzmán, přezdívaný kvůli své malé postavě Prcek, se 22. července podzemním tunelem prokopal ven a beze stopy zmizel.

Americké úřady vypsaly v srpnu odměnu za informace vedoucí ke zločincově dopadení. Kdo prozradí Guzmánův úkryt, může se těšit na pět milionů dolarů (asi 120 milionů korun). Guzmán byl vězněn i v minulosti, uprchnout se mu však podařilo už jednou v roce 2001. Znovu byl dopaden loni v únoru. Jeho kartel Sinaloa kontroluje velkou část obchodů s kokainem, marihuanou a metamfetaminem v USA.

 

Právě se děje

před 18 minutami

Dálnici D4 směrem na Prahu uzavřely dvě dopravní nehody

Kvůli dvěma dopravním nehodám na 34. kilometru poblíž Dobříše je uzavřena dálnice D4 ve směru na Prahu. Policie odklání dopravu na sjezdu číslo 41, zpět na dálnici se auta vrací na exitu 32. Vyplývá to z informací Národního dopravního informačního centra a údajů na webu dopravní policie.

K nehodám došlo kolem 05:30. Na místě zasahují složky integrovaného dopravního systému. Řidiče policisté odklání z dálnice na sjezdu 41 u Dubence. Objízdná trasa vede po souběžné silnici přes obec Obořiště.

Zdroj: ČTK
Další zprávy